افت۵۱ درصدی سفارش کشتی‌سازی در چین

انجمن صنعت کشتی سازی ملی چین (Cansi)، از افت سفارشات در کشتی‌سازی های این کشور در چهار ماه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، انجمن صنعت کشتی سازی ملی چین اعلام کرد: سفارشات جدید در یاردهای کشتی سازی چین و به موجب افت تقاضای شناورداران در بازۀ زمانی ژانویه-آوریل سال جاری میلادی با افت همراه شد.

بر اساس این گزارش و بر حسب تناژ، کشتی سازان چین سفارشاتی به ظرفیت شش میلیون و ۶۵۰ هزار DWT را در بازۀ زمانی ژانویه-آوریل دریافت کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت ۵۱.۸ درصدی را نشان می دهد.

این گزارش ضمن اشاره به میزان سفارشات در سه ماه نخست در کشتی سازی های چین ادامه داد: افت اخیر و در ماه آوریل به موجب افت های متوالی در سه ماه نسخت سال جاری میلادی است که ۲۵.۴ درصد در مقایسه با سه ماه نخست ۲۰۱۶ کاهش یافت و به پنج میلیون و ۵۴۰ هزار DWT رسید.

از سوی دیگر، میزان سفارشات ثبت شده تا مرحله تکمیل در کشتی سازهای چینی(بک لاژ) تا ۳۱ ماه مارس سال جاری میلادی در رقم ۸۶ میلیون و ۶۲۰ هزار DWT ثابت ماند و افت ۳۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته را نشان داد. افزون برآن و در مقایسه با آمار کلی سال ۲۰۱۶، میزان بک لاژ نیز ۱۳ درصد افت کرد.

یاردهای کشتی سازی چین توانستند در مجموع ساخت ۱۸ میلیون و ۵۶۰ هزار DWT را به لحاظ ظرفیت در چهار ماه نخست سال جاری میلادی کامل کنند که خبر از افزایش ۷۱.۹ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته می دهد.

آمار منتشر شده از سوی Cansi نشان می دهد که طی چهار ماه نخست ۵۳ یارد کشتی سازی به نامِ چین تنها سفارشاتی به میزان پنج میلیون و ۵۳۰ هزار DWT دریافت کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشتۀ میلادی ۵۸.۴ درصد کاهش داشته است.

۵۳ یارد فعال کشتی سازی چین تاکنون و بر حسب تناژ ساخت ۱۵ میلیون و ۸۴۰ هزار DWT شناور را کامل کرده اند که رشد ۵۷.۱ درصدی را نشان می دهد و بک لاژ آنها در رقم ۸۱ میلیون DWT ثبت شده که ۳۲ درصد کاهش یافته است.

این انجمن با در دست داشتن اطلاعات ۸۰ یارد اصلی کشور چین اعلام کرد: ارزش کل شناورهای کامل شده به ۱۶ میلیارد و هفت میلیون دلار می رسد که در مقایسه با سال گذشته با افت ۸.۹ درصدی همراه است.

شایان ذکر است، میزان درآمد کلی ۸۰ کشتی سازی اصلی چین در چهار ماه نخست ۸۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یوان بوده که در مقایسه با سود مجموع ۶۰۰ میلیون یوانیِ سال گذشته ۴۵ درصد افت داشته است.

کد خبر 3981206

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =