معاون دانشگاه خبرداد:

برگزاری تورهای بازدید دانش آموزان از دانشگاه تهران

شناسهٔ خبر: 4058522 -
معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: تورهای بازدید معلم و دانش آموزان در طول سال از دانشگاه تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، مجید سرسنگی در مراسم روز درب های باز دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه بیش از ۵۰ هزار دانشجو دارد و به همین تعداد خانواده به فضای آن متصل است. بنابراین هدف ما در طرح روز درب های باز ارتباط با خانواده دانشجویان و استفاده از ظرفیت آنها برای نیل به مقاصد تعلیم و تربیتی دانشگاه است.

وی افزود: دانشگاه باید از دوران پیش‌دانشگاهی با دانش آموزان ارتباط برقرار کند و آنها را برای حضور در فضای دانشگاه تشویق و ترغیب کند و نیز استعدادها و نخبه‌های دانش آموزی را شناسایی و بر روی آنها سرمایه‌گذاری کند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران بیان کرد: آشنایی با فضاهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی دانشگاه تهران، معرفی قطب‌های علمی این دانشگاه برای جذب دانش‌آموزان برتر، معرفی چهره‌های ماندگار، دانشمندان جوان و دانشجویان موفق دانشگاه تهران، آشنایی با اهداف، ارزش‌ها و سبک زندگی در دانشگاه از اهداف این طرح است.

سرسنگی تاکید کرد: برگزاری روز درب های باز در دانشگاه ها موجب می شود تا دانش آموزان بتوانند رشته دانشگاهی خود را با اطلاعات صحیح انتخاب کنند.

وی خاطر نشان کرد: طرح درب های باز دانشگاه تهران برای اولین بار اجرا شد و برنامه داریم این نوع طرح ها را در طول سال برگزار کنیم.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: برنامه داریم همچنین تورهای بازدید معلم و دانش آموزان را در این دانشگاه اجرا کنیم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 7 =