ابلاغ بخشنامه جدید مشاغل سخت وزیان آور در حوزه درمان

مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: شاغلان در حوزه مشاغل سخت و زیان آور درمانی دولتی با ٥ سال ارفاق سنوات، بازنشسته می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سید محمد علی جنانی افزود: سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ بخشنامه شماره ٤٦ و  ٤٦,١ شماری از مشاغل و حرف درمانی را با عنوان درجه ١ و درجه ٢ تحت پوشش مشاغل سخت و زیان آور اعلام کرده است.

وی به جزئیات آئین نامه مشاغل سخت و زیان آور اشاره کرد و افزود: در این بخشنامه مشاغلی چون هوشبری، مامایی، فوریت های پزشکی، کارشناس علوم آزمایشگاهی ، و مشاغل زیرمجموعه آن تحت پوشش این آئین نامه قرار گرفتند.

مدیرکل امور فنی مستمری سازمان تامین اجتماعی با اعلام اینکه در مشاغل سخت و زیان آور شرط سنی وجود ندارد، گفت: اگر فردی حدود ٧٠ درصد از خدمت خود را در مشاغل سخت وزیان آور درمانی دولتی سپری کند، با ٢٥ سال سابقه و ٥ سال سنوات ارفاقی بازنشسته می شود و از ٣٠ روز حقوق برخوردار خواهد شد.

وی درمورد مشاغل درمانی سخت وزیان آور غیر دولتی هم گفت:  براساس تبصره ٢ ماده ٧٦  پرستاران و بهیاران و مشاغل درمانی ذکر شده که در بخش غیر دولتی مشغول کارند می توانند  با ٢٠ سال سابقه کار و ١٠ سال ارفاق سنوات بازنشسته و از ٣٠ روز حقوق بهره مند شوند. وی تصریح کرد: قانون بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور سال ٦٧ به تصویب رسید و آئین نامه آن سال ١٣٦٨ اجرایی شد.

کد خبر 4077096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =