یگان ویژه به هر تهدید دشمن با قاطعیت پاسخ می‌دهد

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا گفت: یگان ویژه با هر گونه تهدید دشمن با قاطعیت پاسخ می‌دهد و آمادگی انتقال دانش و تجربه خود به پلیس‌های ویژه کشورهای دوست را داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسن کرمی در هشتمین نشست نیروی انتظامی با سفرا، کارداران و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی مستقر در تهران گفت: جمهوری اسلامی قدرت نوظهور و عامل ثبات در غرب آسیا برای مقابله با توطئه‌های خصمانه دشمنان خود برای تقویت و توسعه واحدهای نظامی و انتظامی از لحاظ جسمی و تجهیزاتی توجه ویژه‌ای کرده است.

وی افزود: ایران با وجود تقویت بنیه دفاعی خود همیشه پیام‌آور صلح و دوستی است و نمایندگان سیاسی کشورها می‌توانند نقش مهمی در ترویج و توسعه فضای دوستانه داشته باشند. نیروی انتظامی یکی از ارکان اصلی تامین امنیت داخلی برای ارتقای شاخص‌های امنیتی جامعه است و برای همین منظور به واحدهای عملیاتی چابک نیاز دارد که بتواند با تحرک بالا پشتیبانی به موقع را از پلیس‌های تخصصی انجام دهد.

سردار کرمی با اشاره به اینکه در حال حاضر این وظیفه مهم برعهده یگان‌های ویژه پلیس ناجاست، افزود: یگان‌های ویژه در تابعیت فرماندهی نیروی انتظامی یکی از واحدهای واکنش سریع نیروهای مسلح کشور است و متناسب با تهدیدها از ویژگی‌های این یگان استفاده می‌شود. یگان‌های واکنش سریع ملی و استانی قادر هستند با ترابری هوایی و زمینی و در حداقل زمان ممکن در منطقه ماموریتی حاضر شوند.

وی افزود: در سند راهبردی و برنامه ششم توسعه عملیات مقابله با اغتشاشات، عملیات ضدتروریستی، عملیات رهایی گروگان، عملیات دفاع شهری، عملیات مردم‌یاری و پشتیبانی از پلیس‌های تخصص از ماموریت‌های اصلی یگان ویژه برشمرده شده است.

رئیس پلیس ویژه ناجا افزود: فرماندهان تلاش می‌کنند با روحیه جهادی و اجرای برنامه‌های آموزشی مهارت لازم را برای انجام موفقیت‌آمیز ماموریت‌ها کسب کنند. ما از آمادگی مستمر و شبانه‌روزی برخوردار هستیم و با اشراف اطلاعاتی اوضاع منطقه و تحرکات دشمنان کشورمان را زیرنظر داریم.

وی همچنین افزود: راهبردهای مهمی مبنی بر تجربه و علم برای ارتقای توانمندی یگان‌های ویژه و انجام ماموریت‌های شش‌گانه طراحی و اجرا می‌شود. آموزش‌های نوین متناسب با تهدیدات، اتکا به تجهیزات ساخت داخل، اشراف اطلاعاتی به جغرافیا، جمعیت و تهدیدها همچنین اتصال به قدرت پایان‌ناپذیر مردمی بخشی از این راهبردهاست.

فرمانده یگان‌های ویژه در پایان افزود: آمادگی داریم دانش و تجربه گرانسنگ خود را که حاصل ۴ دهه نبرد بی‌امان با نظام سلطه به سرکردگی آمریکا است، بی‌منت در اختیار پلیس‌های ویژه کشورهای دوست و همه آنهایی که با نظام‌های ستمگر و جهانخوار مبارزه می‌کنند، قرار دهیم.

در پایان این مراسم، یگان‌های ویژه مستقر در میدان با انجام حرکات نمایشی توانمندی‌ها و دستاوردهای نظامی خود را به نمایش مهمانان حاضر درآوردند.

کد خبر 4110770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =