۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۴۴

مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای قزوین:

ثبت ۲۰ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی قزوین

ثبت ۲۰ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی قزوین

قزوین- مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری، تردد تعداد ۲۰ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۱۹۵ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان قزوین به ثبت رسید.

افشین پیرنون در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دستگاه های تردد شمار این اداره کل اطلاعات مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی استان را به ثبت می رسانند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۴۸ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در اردیبهشت ماه سال جاری ۲۰ میلیون و ۹۶۵ هزار ۱۹۵ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راهها ۱۶ میلیون و ۶۱۸ هزار و ۵۶ تردد معادل ۷۹.۲ درصد کل تردد استان بوده است.

 مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای قزوین گفت: بیشترین میزان ترافیک در اردیبهشت ماه سال جاری مربوط به ۱۲ اردیبهشت ماه بوده است در این روز آزاد راه قزوین – آبیک «رفت و برگشت» با ثبت تردد ۱۳۹ هزار و ۷۹ وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

پیرنون بیان کرد : از مجموع کل تردد شمارش شده استان، ۳ میلیون و ۲۵۲هزار و ۲۴۷ تردد معادل ۱۵.۵ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. محور ساوه-بوئین زهرا و بالعکس با ۱۵۲ هزار و ۶۱ وسیله «معادل ۵۴ درصد»، بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: متوسط نرخ جریان ترافیک «تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می کنند» در سطح کل راههای مواصلاتی استان معادل ۵۸۷ وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در اردیبهشت ماه، مربوط به آزاد راه قزوین- آبیک با ۲ هزار و ۱۸۶ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

پیرنون متوسط سرعت تردد در آزاد راهها را ۸۷.۹ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۰.۸ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این مدت ۹۷.۵ کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه زنجان – قزوین بوده است.

در ماه گذشته تعداد ۷۴۲ هزار و ۵۱۷ خودرو معادل ۳.۵ درصد از کل تردد در محورهای مواصلاتی استان دارای تخلف سرعت بوده و ۱۷.۶۷ درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دوخودرو را رعایت نکرده اند. بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین - آبیک با ۵۴۷ هزار و ۹۲ وسیله نقلیه «معادل ۳۳ درصد» بوده است.

کد خبر 4305071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha