دولت کرم ابریشم و یونجه پرورش می‌دهد

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه با دادگاه رفتن و بهتان و تهمت، کار خصوصی‌سازی را پیش می بریم، گفت: دولت کرم ابریشم و یونجه پرورش می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در آیین گشایش پنجمین نمایشگاه بانک، بورس، بیمه و خصوصی سازی گفت: سازمان خصوصی سازی اعتقاد دارد که رشد اقتصادی کشور الزاماتی دارد از جمله اینکه دولت باید خود را از صحنه فعالیت های اقتصادی کنار بکشد، چراکه تا زمانی که دولت به جای تنظیم کننده مقررات، قرار نگرفته و خود داخل میدان و مسابقه حضور پیدا می کند، قطعا کسی از مسابقه و رقابت لذت نمی برد.

وی افزود: رقابت بخش خصوصی با دولت معنا ندارد، ما به آمار خصوصی سازی صرفا از جهت اینکه چند بنگاه واگذار شد یا حجم آن چقدر است، نگاه نمی کنیم، بلکه ما در سال های گذشته 100 میلیارد دلار به بخش خصوصی منتقل کرده ایم، بیش از 700 بنگاه را که در اختیار دولت بود، واگذار کردیم، ولی دولت در برخی زمینه های اقتصادی بسیار کوچک و غیرمهم نیز حضور تصدی گرایانه دارد.

پوری حسینی گفت: دولت پمپ بنزین را هم اداره می کند که در گوشه ای از کشور در اسفرایان نیز دولت فولاد داشته و در جای دیگر آلومنیوم تولید کرده؛ در حالیکه بخش خصوصی کارهای سخت تری از آن نیز انجام می دهد، این در حالی است که دولت پرورش کرم ابریشم یا آبزی پروری می کند، ضمن اینکه کشت گوجه فرنگی و یونجه نیز از سوی دولت تولید می شود.

معاون وزیر اقتصاد گفت: این کار بسیار سخت است و برای کسانی که تصدی گری می کنند، خوشایند نیست، پس کار ما توام با دادگاه و دادگاه رفتن و تهمت و بهتان بوده است ولی ما این کار پرفراز و نشیب را پیش گرفته ایم و به انتهای راه نیز نرسیده ایم.

وی اظهار داشت: وقتی که یک سازمانی این چنین شجاعانه برای کنار زدن دولت از تصدی گری ها تلاش می کند، اما انتظار داریم که بخش خصوصی نیز جلو بیایند، از اتاق بازرگانی گله داریم که چرا با ما همراهی نمی کنند، اگر جایی قیمت مزایده ما بالا است، چرا اعتراض نکرده و در مزایده ها شرکت نمی کنند.

پوری حسینی گفت: سازمان خصوصی سازی نیز سهام عدالت را در طول دو سال گذشته به جای بسیار زیبا رسیده ایم، در حالیکه با 49 میلیون نفر تماس اینترنتی برقرار کرده ایم و صورت حساب آنها را صادر کرده ایم، این در حالی است که سود نیز میان آنها توزیع شده است.

وی اظهار داشت: ما به ایرانی می اندیشیم که اقتصاد آن دست بخش خصوصی باشد و دولت کنار بایستند و تنظیم مقررات کند، نه اینکه خود وسط میدان تصدی گری کند.

کد خبر 4438377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =