نوزدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی برگزار می شود

برترین های نوزدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی معرفی می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، نوزدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی روز یکشنبه، دوم دی ماه با حضور دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، دکتر محمد آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر سیدمحمد طباطبایی چهره ماندگار دانشگاه برگزار خواهد شد.

دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اعلام این خبر اظهار داشت: در این جشنواره طبق روال سال های گذشته پژوهشگر بین المللی، ملی و پژوهشگران دانشگاه و برگزیدگان و منتخبان پژوهشی در حوزه های دانشجویی، مراکز، دانشکده ها، مجلات و مقالات معرفی و تقدیر می شوند.

زرقی افزایش رویکرد کیفی به منتخبان را یکی از بارز ترین وجه تمایز نوزدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی با سالهای گذشته دانست و افزود: در این دوره برگزیدگان برجسته تر ملاک انتخاب قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: در این جشنواره عملکرد یکساله معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در زمینه پژوهش با جزئیات ارائه و رویکردهای پژوهشی سال آینده نیز تبیین خواهد شد.

به گفته معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، تلاش به منظور ارائه رویکرد آتی پژوهش در عرصه دانشگاه، گسترش و تشریح پژوهش های بین المللی در راستای بین المللی سازی کردن دانشگاه در نظام های رتبه بندی، جذب دانشجوی خارجی، اجرای پروژه های مشترک بین المللی، تبادل استاد و دانشجو و برگزاری دوره های پژوهشی مشترک و در نهایت حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم یکی دیگر از اهداف پژوهشی این جشنواره است.

وی مهمترین پیام جشنواره ابوریحان بیرونی را، توجه به پژوهش های ثروت آفرین، کاربردی و پژوهش هایی که مشکلی از نظام سلامت مرتفع کند دانست و افزود: بدیهی است تداوم رشد تولیدات علمی در کنار اهداف کلان پژوهشی از برنامه های معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی است.

کد خبر 4488682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =