۲۶ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۱۲

رئیس پلیس آگاهی کشور:

نباید با لقب «سلطان» مجرمان را بزرگ جلوه دهیم

نباید با لقب «سلطان» مجرمان را بزرگ جلوه دهیم

رئیس پلیس آگاهی کشور گفت: با مجرمان نباید به گونه‌ای رفتار کرد که آنها بزرگ جلوه کنند و نباید به آنها لقب سلطان بدهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی کشور در حاشیه همایش تخصصی معاونین روسای پلیس مبارزه با سرقت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با مجرمان نباید به گونه رفتار کرد که آنها بزرگ جلوه کنند و نباید به آنها لقب سلطان بدهیم.

وی افزود: همکاران ما تلاش زیادی برای دستگیری این سارقان می کنند و نباید این القاب آنها را بزرگ کنند.

رئیس پلیس آگاهی کشور تاکید کرد: اطلاعات زیادی از طریق با اشاره به تاثیر مشارکت مردمی گفت: مردم به دست ما می رسد که این اطلاعات شامل فیلمها و گزارشهای مردمی است.

سردار مقیمی تصریح کرد: به عقیده ما به صلاح جامعه نیست که شیوه وقوع سرقت را در جامعه منتشر کنیم.

وی افزود: برخورد با تبهکاران مربوط به نیروی انتظامی نیست و سازمان های دیگر نیز باید در این زمینه کمک کنند و ما با تشکیل قرارگاه مقابله سرقت با توجه به اینکه از سال ۹۲شاهد افزایش سرقت بودیم، با راه اندازی این قرارگاه توانستیم میزان سرقت را در سالها ۹۴و ۹۵کاهش دهیم اما متاسفانه میزان سرقت در سال ۹۶ افزایش پیدا کرده است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: در ۹ماهه نخست سال شاهد افزایش سرقت بودیم و این در شرایطی است که با تمام طرح هایی که اجرا کردیم، نتوانستیم میزان سرقت را کاهش دهیم و در این رابطه سازمان های دیگر هم باید ورود پیدا کنند و مشکلات اقتصادی باعث شده است. میزان سرقت در کشور افزایش پیدا کند به همین دلیل قرارگاه مبارزه با سرقت باید پویایی بیشتری پیدا کند تا در رابطه با وقوع سرقت کاهش داشته باشیم و حتی آن را به صفر برسانیم. برای هر استان طرحی مجزا برای مقابله با سرقت تدوین شده است.

وی افزود:در مورد آمار و ارقام وقوع سرقت می توانیم بگوییم که در بحث سرقت از منازل فراوانی بیشتری داریم به گونه ای ۹درصد کل سرقتها را سرقت از منازل تشکیل می دهد و سرقت خودرو و احشام و خروج احشام از کشور از دیگر مورد سرقت در شکر است.

سردار مقیمی بیان کرد: اگر در سال ۹۷، ۸ سرقت از بانک داشتیم به همان میزان هم کشفیات داشتیم.

وی افزود: سرقت از منازل از فراوانی بیشتری برخوردار است و نسبت به سال گذشته در حوزه سرقت از منازل ۱۹درصد افزایش داشتیم و میزان کشفیات ۲۰درصد افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: یکی از مشکلات ما در سرقت از منازل دو موضوع است که یکی از آنها این است که ما به هیچ عنوان حفاظت از منازل را جدی نگرفته ایم به ویژه اینکه درب منازل بسیار نا امن هستند و دوم اینکه ما منازل خود را با بانک مرکزی اشتباه گرفته ایم و عمده سرقتهای منازل طلا و ارز است و آن هم به این دلیل است که این اجناس به راحتی نقد می شوند و در زمان دستگیری سارق مالی برای بازگردانی اموال به مالباختگان وجود ندارد.

کد خبر 4514763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha