شهرداری جویبار ۱۰۰ نیروی مازاد دارد/ زیرساخت های نامناسب شهر

جویبار - عضو شورای شهر جویبار با بیان اینکه شهرداری با ۱۰۰ نیروی آزاد مواجه است گفت: بیشترین هزینه ها مربوط به حقوق کارکنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل فولادی شامگاه جمعه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه انتخاب نیروهای شهرداری در چارچوب گزینش‌های قانونی صورت نگرفته است، گفت: متأسفانه در حال حاضر شهرداری جویبار با ۱۰۰ نیروی مازاد مواجه است، که بیشترین هزینه‌های شهرداری جویبار صرف هزینه‌های پرداخت حقوق و پاداش کارکنان آن می‌شود.

وی با اعلام اینکه سال ۹۷ با تمام فراز و فرودهایش پشت سر گذاشته شد، اظهار داشت: در روزهای پایانی سال شهرداری در بحث آماده سازی شهر از برنامه بسیار عقب است والمان های سال گذشته با یکسری تغییرات نصب خواهد شد.

فولادی با اشاره به اینکه همیشه به دنبال این هستیم تا شاهد اتفاقات خوب در شهر باشیم، اما متأسفانه فرصت‌ها را به راحتی از دست داده ایم، افزود: آسفالت بسیاری از نقاط شهر با مشکل مواجه است و حالا ما نیز میراث دار عملکرد نادرست گذشتگان در شهر هستیم که اگر این نقیصه‌ها اصلاح نشود این مشکلات همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

وی بابیان اینکه طرح تفضیلی و جامع شهر برنامه‌ای ۱۰ ساله است که در مقاطعی باید بازنگری در آن صورت گیرد، خاطرنشان کرد: بازبینی طرح تفصیلی شهر جویبار از اولویت‌های کاری شورا در سال ۹۸ خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نشست آسفالت در سطح معابر شهر جویبار گفت: متأسفانه در زیر ساخت‌ها به درستی عمل نکردیم و نشست آسفالت خیابان‌ها مربوط به ضعف اجرای کار و عدم نظارت کافی بوده است.

این عضو شورای شهر جویبار با اشاره به اینکه زیرساخت‌های این شهر با ۳۵ هزار نفر جمعیت اصلاً پاسخگو نیست، گفت: تمام سرمایه گذاران از شهر فرار می‌کنند چرا که زیرساخت‌های مناسبی برای شهر جویبار مهیا نشده است.

فولادی با ابراز تأسف براینکه نتوانستیم حق مردم را به درستی مطالبه گری کنیم، ادامه داد: متأسفانه شهرداری جویبار با بدهی بیش از ۱۰ میلیارد تومان، باانبوهی از مشکلات و نارضایتی شهروندان مواجه است و متأسفانه باید بگویم شهردار جویبار توان کار مدیریت شهری را ندارد.

وی بیان کرد: در بحث جاری نمره بنده به عملکرد شهردار حالت اعتدال و حدوسط است، ولی در بخش عمرانی بسیار عملکرد ضعیفی در سطح شهر داشتند.

فولادی بابیان اینکه هیچ خواسته‌ای جز رضایت حقوق شهروندان، رعایت بودجه و قانون از شهردار ندارم، افزود: در سال جدید شهردار باید اقدامی جهادی در بحث عمرانی داشته باشد.

وی تعامل شهرداری با اعضای شورا را مناسب ارزیابی نکرد و گفت: برای ساختن شهری آباد شهردار باید تعاملات خوبی با دستگاه‌ها، شوراها و نیروهای شهرداری داشته باشد.

جمعه بازار با مشکلاتی روبرو است

عضو دوره پنجم شورای شهر جویبار با اشاره به اینکه در بحث رهاورد جمعه بازار می‌بایست اقدامات مناسب‌تری صورت می‌گرفت؛ اظهار داشت: ترافیک زیاد و خدمات دهی ضعیف از مشکلات حال حاضر جمعه بازار سنتی است و راه دسترسی به اورژانس و آتش نشانی در جمعه بازار مشخص نشده است و بهره بردار این طرح باید زمان دسترسی اضطراری به بازار را مشخص کند.

سید حسین میری یکی دیگر از اعضای شهر جویبار در این گفتگو با بیان اینکه برای حل مشکل ترافیکی شهر مشاوری انتخاب شد، گفت: در ابتدا شهردار با این مشاور به جمع بندی مناسبی نرسید و وضعیت ترافیک شهر به این حالت اسفناک رسید، اما حدود دو ماهی است که شهرداری کار خود را با مشاور انتخاب شده حوزه ترافیکی آغاز کرده است.

وی بااعلام اینکه طرح انتخاب پارکبان از طریق مزایده برگزار و انتخاب شد، خاطر نشان کرد: در ادامه پیمانکار به تعهدات خود عمل نکرده است که شهرداری باید پاسخگوی این مسئله باشد.

وی ادامه داد: متأسفانه در بحث درختکاری و فضای سبز، نهال‌های زیادی در سطح شهر توسط شهرداری کاشته شد که برنامه‌ای برای حفظ و بقای این نهال‌ها در آینده نشد و بخش اعظمی از این درختان حیف و میل شد و تنها چوب خشک درختان باقی مانده است.

میری ادامه داد: اولویت نخست شهرداری در آسفالت معابر با کوچه‌های مشارکتی و بافت فرسوده است که در سال آینده آسفالت آنان به اتمام خواهد رسید.

میری در ادامه به هرس درختان سطح شهر جویبار توسط شرکت توزیع برق اشاره کرد و گفت: متأسفانه این کار بدون هماهنگی با شهرداری انجام شده است و می‌بایست از کابل‌های خود نگهدارنده استفاده می‌شد و برای همین از طریق مراجع قضائی پیگیر این امر هستیم و شرکت توزیع برق باید پاسخگوی این اقدام خود باشد.

کد خبر 4568802

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha