سامانه الکترونیکی رسیدگی به شکایات کارگران دراردبیل راه‌اندازی شد

اردبیل - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: برای اولین بار در کشور سامانه جامع روابط کار و رسیدگی به شکایات به صورت الکترونیکی در اردبیل راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم رحیمی شامگاه چهارشنبه در شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: به منظور تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها و صیانت از شأن والای کارگران که در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند سامانه جامع روابط کار در اردبیل راه‌اندازی گردید.

به گفته وی پیش از این نیز ایجاد سامانه پنجره واحد اشتغال استان انجام پذیرفته و ساماندهی الکترونیکی مجوز فعالیت مشاغل خانگی طراحی شده بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل به وضعیت اشتغال در استان نیز اشاره کرد و افزود: از جمعیت فعال ۴۱۸ هزار نفری اردبیل ۳۵۲ هزار نفر شاغل بوده که طبق آخرین آمار رسمی اعلام شده در سال ۹۵ از جمعیت استان ۱۵/۳ درصد «۶۵ هزار نفر» بیکار هستند.

رحیمی با بیان اینکه ۲۴/۹ درصد شاغلان استان در بخش صنعت و ۴۱/۵ درصد نیز در حوزه خدمات هستند، یادآور شد: توجه به نیازهای مناطق مختلف شهری و روستایی برای کارآفرینی همواره باید مدنظر قرار گیرد.

به گفته وی آخرین آمارگیری انجام پذیرفته حاکی از آن بوده که ۶۸ درصد از جمعیت استان در مناطق شهری ساکن بوده و ۳۲ درصد نیز در نواحی روستایی قرار دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از فعالیت ۲۵ مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای در استان نیز خبر داد و افزود: سالیانه آموزش‌های فنی در سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ساعت برای ۱۴ هزار نفر ارائه می‌شود.

رحیمی به آمار ۶۰۱ هزار نفری تحت پوشش گیرندگان تأمین اجتماعی در استان اشاره کرد و یادآور شد: آمار مذکور ۵۰ درصد جامعه هدف را شامل شده و روز به روز بر این میزان افزوده می‌شود.

کد خبر 4599721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =