هفته سوم کورس اسبدوانی بهاره گنبد برگزار شد

گنبد کاووس – رئیس هیئت سوارکاری گنبد کاووس گفت: هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد با شرکت ۵۵ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

میکائیل قزلجه در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۵۵ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی افزود: جوایز این هفته از مسابقات ۷۰ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان است که به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در دور اول اسب‌های تروبرد دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالحلیم قبادی با اسب جانامون زودتر از خط پایان گذشت و پیمان قلرعطا با اسب تاواتال و آق اویلی بشگرد با اسب تاواریش به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که عبدالحلیم قبادی با اسب اسپشیال استوری عنوان اول را به دست آورد و رامین قهرمانی با اسب بل فرمول و نادر صالح پور با اسب چارلی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب گل هلدی موفق به کسب مقام اول شد و موسی محمدی با اسب راین استورم و محمد خوجملی با اسب گلد نینو به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس پنج به مسافت هزار متر شکل گرفت که طاهر گوگ نژاد با اسب آتلار زودتر از خط پایان عبور کرد و اسحاق یزدانی با اسب آلتین شاد و نورمحمد بهادر با اسب ملیله به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب بیوتی فیبز نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و کمال دلیجه عطا با اسب دیواهج و آق اویلی بشگرد با اسب هیراد نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس چهار به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آرمین آق آتابای با اسب لاکسیدا موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب بن ریو جانی رو و نادر صالح پور با اسب عقاب به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

آق آتابای و قبادی بهترین چابکسواران هفته

در پایان هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد، آرمین آق آتابای و عبدالحلیم قبادی هر کدام با کسب دو مقام نخست بهترین چابکسواران هفته لقب گرفتند، پیمان قلرعطا یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کرد و طاهر گوگ نژاد یک مقام نخست به دست آورد.

لازم به ذکر است؛ هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد بعدازظهر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبد کاووس، آق قلا و بندر ترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

کد خبر 4600355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =