اسرائیل در محاصره جبهه مقاومت هرگز قدرت تحرک نخواهد داشت

همدان - مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: اسرائیل در گوشه‌ای محصور و درگیر است و در درون محاصره جبهه مقاومت هرگز قدرت تحرک نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر پنج شنبه در مراسم اربعین شهادت حجت‌الاسلام مصطفی قاسمی بابیان اینکه انقلاب اسلامی در یک نقطه عطف بسیار تاریخی برای جهان قرار گرفته است، گفت: حوزه‌های علمیه و روحانیت عناصر همیشه بیدار در پیچ‌های تاریخی هستند.

انقلاب اسلامی موازنه فکر و معرفت دنیا را تغییر داده است

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه نخستین فریاد انقلاب اسلامی ۵۰ سال قبل از مدرسه فیضیه بلند شد که در حقیقت نقطه عطف تاریخی جامعه بشری است، افزود: انقلاب اسلامی موازنه فکر و معرفت دنیا را تغییر داده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی اندیشه عالی، عقلانی، متعالی و جذاب یک جبهه فکری در عالم است، گفت: امروز اندیشه الهی و معرفت برخاسته از حوزه‌های علمیه و انقلاب اسلامی سازنده یک جریان فکری است.

آیت الله اعرافی ایجاد این جریان فکری به پشتیبانی انقلاب اسلامی را موجب عصبانیت ترامپ دانست و بابیان اینکه دشمنان برای از پای درآوردن انقلاب اسلامی و دین به هر شیوه ظالمانه‌ای متوسل می‌شوند، گفت: انقلاب اسلامی با موازنه علم، دانش، فکر، فلسفه و معرفت در عالم اندیشه نو طرح شده و حوزه علمیه باید پایگاه تولید فکر، معرفت و اندیشه باشد تا این موازنه فکری را پیش ببرد.

جریان فکر اسلامی در کرسی‌های عالم مطرح است

وی با تأکید بر اینکه امروز جریان فکر اسلامی در کرسی‌های عالم مطرح است و مشتریان و خریداران بسیاری دارد، عنوان کرد: اندیشه اسلامی و انقلاب اسلامی در دنیا منطق تعریف شده عادلانه و شجاعانه دارد.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه ایران کشوری است که تمام حرکت‌های آن با وجود قوانین مخدوش بین‌المللی در طول ۴۰ سال قابل قبول بوده و با شجاعت در مقابل استکبار ایستاده است، گفت: انقلاب اسلامی منطقی دارد که ترس و کوتاه آمدن در آن معنی ندارد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه در دل امت مسلمان آتش‌فشان‌هایی وجود دارد که هر زمان لازم باشد فوران می‌کند، گفت: امروز اقتدار ایران اسلامی مطرح است چراکه ایران یک کشور ساده، کوچک و در حاشیه نیست بلکه امنیت، تسلیحات، تجهیزات و قدرت علمی بالایی دارد که تمام دنیای استکبار آمده تا این قدرت را بشکند.

دشمنان قصد دارند رموز اقتدار گفتمان انقلاب اسلامی را از دست ما بگیرند آیت الله اعرافی با تأکید بر اینکه دشمنان قصد دارند رموز اقتدار گفتمان انقلاب اسلامی را از دست ما بگیرند، ادامه داد: باید مهمترین عنصر اقتدار خود را که جبهه درونی، استحکام فکری و قدرت علمی و معرفتی است به درستی حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه حوزه علمیه و دانشگاه در این خصوص نقش دارند، گفت: روحانیت در تاریخ خود چیزی جز فداکاری برای ملت ثبت نکرده و خود را خادمان ملت و آماده فداکاری برای مردم می‌دانیم.

آیت الله اعرافی در ادامه با بیان اینکه یک اصل مهم در تاریخ روحانیت این است که بنا نیست بترسد و به عقب برگردد، عنوان کرد: سختی‌ها وجود دارد اما حوزه علمیه، ملت ایران و روحانیت می‌ماند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و اعتقاد برخی به انجام مذاکره با آمریکا گفت: حل و فصل تمام قضایا به قدرت خون شهدا، ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن وابسته است.

وی با تأکید بر اینکه روحانیت از مردم جدا نخواهد شد و انقلاب نیز از آن مردم است، گفت: اهل تعرض و تعدی به هیچ کشوری نیستیم و دشمنان بدانند در ایران میلیون‌ها سرباز مجاهد و سردار شجاع وجود دارد که این جبهه بزرگ با تسلیحات و تجهیزات پیشرفته مقابل آنها خواهد ایستاد.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه اسرائیل امروز در گوشه‌ای محصور و درگیر است و در درون محاصره جبهه مقاومت هرگز قدرت تحرک نخواهد داشت، گفت: اروپایی‌ها نیز امتحان خوبی ندادند و اقدامات هنجارشکنانه آنها نشان از بی‌وفایی و کژفهمی آنهاست و آمریکایی‌ها نیز فهمیدند توپ و تشر آنها به جایی نخواهد رسید چراکه ملت ایران مقاوم است و بر همه آنها پیروز خواهد شد.

کد خبر 4639763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =