مفهوم عدالت به لحاظ فکری و فرهنگی عمومی شود

یزد- ‌استاندار یزد با تاکید بر عمومی کردن مفهوم عدالت در جامعه به لحاظ فکری و فرهنگی از روابط عمومی‌های استان خواست به تحقق عدالت و فراگیر شدن آن کمک کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی طالبی امروز در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های استان که به میزبانی دادگستری یزد برگزار شد، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته قوه قضاییه اظهار داشت: شهید بهشتی تبلور یکی از رهبران انقلاب است و این شهید بزرگوار با اندیشه نابی که نسبت به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی داشت در آن زمان، تاثیرات بسیار زیادی را در پیروزی انقلاب اسلامی گذاشت و چه حیف که این شخصیت‌های ارزشمند را از دست دادیم.

وی افزود: دشمنان نظام، قوه عاقله انقلاب را با ترور شخصیت‌هایی بزرگ مانند شهید بهشتی، شهید مطهری و شهید مفتح در اوایل انقلاب هدف گرفتند زیرا آنها اتاق فکر انقلاب اسلامی بودند که در قبل و بعد از انقلاب تصمیم‌گیری‌های بسیار مهمی را در کشور اتخاذ می‌کردند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: اگر این دشمنی‌ها نبود شاید امروز به اتکا وجود چنین شخصیت‌های بزرگواری که می‌توانستند به راهبری انقلاب کمک کنند وضعیت و شرایط بهتر از این داشتیم.

طالبی ادامه داد: با مطالعه اندیشه‌های شهدای بزرگواری مانند شهید بهشتی، شهید مطهری و شهید مفتح نسبت به انقلاب می‌بینیم که جای این بزرگان در کشور در کنار مقام معظم رهبری خالی است.

رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های استان با اشاره به اینکه در مسئله عدالت، همه مسئولیت دارند، گفت: عدالت موضوعی است که قدمتی به طول تاریخ دارد و زمانی که انسان به تفکر رسید، نیازمند عدالت بود و امروز هم در دنیا می‌بینیم که بی‌عدالتی‌ها و تبعیض‌ها فراوان قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اینکه همه بخش‌های جامعه که مسئولیتی در قبال موضوع عدالت دارند آن را به خوبی نشناخته‌اند و امیدشان به دستگاه‌های قضایی است، افزود: ما به عدالت نمی‌رسیم مگر اینکه به لحاظ فکری و فرهنگی مفهوم عدالت را در جامعه عمومی کنیم و هرکس در جایگاه خودش مروج عدالت باشد.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: عدالت از کوچک ترین رفتارهای انسان شکل می‌گیرد و خودش را در سطح کلان نشان می‌دهد و اگر ما در درون خانواده و در روابط محدود اجتماعی خودمان به عدالت پایبند نباشیم، نمی‌توانیم مجریان خوبی برای عدالت در جامعه باشیم.

طالبی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کسانی که در حوزه روابط عمومی ها مسئولیت دارند، می توانند به تحقق عدالت کمک کنند و در جهت تبیین مفهوم عدالت و ترویج آن و در اجرای عدالت در سطح جامعه کمک نمایند.

رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های استان ادامه داد: حوزه روابط عمومی حوزه گسترده‌ای است و وقتی از روابط عمومی ها انتظار پاسخگویی و شفافیت داریم، آثار و نتایج خودش را در برقراری عدالت در سطح جامعه نشان می دهد.

وی افزود: اگر از روابط عمومی ها انتظار داریم در جهت تبیین موضوعات، عملکرد ها و اقدامات خودشان تلاش کنند و در عین حال بازخوردی از نظرات و دیدگاه های مردم در جامعه را به مسئولین ارائه دهند؛ در حقیقت این مهم به نوعی رصد و ارزیابی از شرایط جامعه است و می‌تواند کمک بزرگی به حوزه پیشگیری از وقوع جرم نماید.

طالبی با تاکید بر اینکه روابط عمومی‌ها می‌توانند به تحقق عدالت و فراگیر شدن آن در سطح کشور و استان کمک کنند، اظهار امیدواری کرد: همکاری خوب و سازنده ای را بین روابط عمومی ها و مجموعه دستگاه‌های قضایی در استان شاهد باشیم و در این صورت بسیاری از مسائلی که در حوزه وقوع جرم ممکن است اتفاق بیفتد، رخ نخواهد داد و می‌توانیم در حوزه پیشگیری کارهای خوبی را انجام دهیم.

کد خبر 4645830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =