دشمن از ظرفیت پایگاه های نماز جمعه هراسان است

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: دلیل تهاجم‌های مختلف دشمن علیه نماز جمعه این است که از ظرفیت بالای آن هراسان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علیرضا عبادی صبح سه شنبه در دیدار با جمعی از اعضای ستاد برگزاری مراسم چهلمین سالگرد نخستین نماز جمعه کشور اظهار داشت: در موضوع نماز جمعه به دو مطلب از جمله حقیقت دین شناسی اشاره می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه دین یک مقوله شخصی و فردی نیست در حالی که از فرد فرد آغاز می‌شود، بیان کرد: خودسازی از درون ایمان شروع و عبادت خدا هم به صورت فردی آغاز می‌شود اما محصول آن یک مقوله اجتماعی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام نماز در خانه، مسجد، مسجد محله، مسجد جامع با هم تفاوت دارد، گفت: در اسلام هفته‌ای یک نوبت نماز جمعه، در سالی دو نوبت نماز عید و در عمری یک نوبت مراسم حج واجب شده است.

نماز جمعه سمبلی از حقیقت دین است

عبادی با بیان اینکه این تشریع هرچند از فرد آغاز می‌شود اما هدف آن جمعی است، عنوان داشت: نقش دو رکعت از نماز ظهر به دو خطبه در نماز جمعه تبدیل می‌شود یعنی در واقع خودش نماز است.

وی اضافه کرد: در این خطبه‌ها امام جمعه موظف است در آن مصالح جامعه را مطرح و شرایط را فراهم کند و بعد آنچه به مصالح جامعه است را بیان کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، نماز جمعه را سمبلی از حقیقت دین دانست و گفت: نخستین پیام نماز جمعه این است که دین خدا در عین حال که فرد آغاز می‌شود اما آرایش جمعی دارد.

عبادی ادامه داد: بنابراین آن‌هایی که برای تحریف دین انبیا ترفند می‌زنند و دین را در سطح مسئله فردی و شخصی و دور از مسئولیت‌های اجتماعی مطرح می‌کنند، در اشتباه هستند.

وی با بیان اینکه آنچه در دین تشریح شده یک ظرفیت بوده و مهم این است که چقدر از این ظرفیت استفاده می‌کنیم، بیان داشت: آنچه در دین تشریح شده اگر آن ظرفیت پیاده شود همه کارها درست می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: اینکه کارها درست نمی‌شود بخاطر این است که از این ظرفیت نمی‌توانیم استفاده کنیم.

عبادی با بیان اینکه در جامعه پیچیده امروز دشمن با همه امکانات دنیا را به صورت خانه درآورده، به انواع راه‌ها حمله و انواع گزینه‌ها را روی میز دارد، افزود: در این مبارزه بین المللی میان حق و باطل، انقلاب و استکبار همین درصد کمی که از نماز جمعه استفاده می‌کنیم پاسخگوی بخش عظیمی از تهاجم‌های نامردانه دشمن است.

دشمن از ظرفیت بالای نماز جمعه هراسان است

وی با تأکید بر اینکه در بسیاری از جاهایی که افراد آسیب می بیینند بخاطر عدم توجه به نماز جمعه است، بیان داشت: نماز جمعه ده‌ها زاویه دارد که اصلاً به ان توجه نمی‌کنیم و خود را برای آن نساخته ایم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: در گام دوم انقلاب باید تجدید نظری کنیم و این مسائل را به صورت تخصصی مطرح شود و در حد یک تراز قابل قبول نسبت به شرایط خودمان باشیم.

عبادی با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی مردم صاحب کار هستند و دولت خدمتگزار مردم است، افزود: این خدمات و حتی کوتاهی در انجام خدمات باید در نماز جمعه تبیین شود.

وی با تأکید بر اینکه تجدید حیاتی در نماز جمعه شود چراکه ظرفیت آن بیشتر است، عنوان داشت: نماز جمعه در ذات خود ظرفیت حل تمام مشکلات را دارد اما از ظرفیت آن درست استفاده نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه دلیل تهاجم‌های مختلف دشمن علیه نماز جمعه این است که از ظرفیت بالای آن هراسان هستند، بیان کرد: باید کمیته‌های تخصصی تشکیل و به صورت جدی در این زمینه وارد شویم.

کد خبر 4655811

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =