۳۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی بنیاد علوی مصوب شد/ بهره‌برداری از ۲۱۰۰ طرح

گرمسار - معاون توانمندسازی و مشارکت‌های مردمی بنیاد علوی، با بیان اینکه این بنیاد سه هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی را مصوب کرده است، گفت: این طرح‌ها ۲۶ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کنند.

احمد حاج علی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به تسهیلات اشتغال‌زایی بنیاد علوی در سطح کشور، بیان کرد: این بنیاد در مجموع سه سال اخیر سه هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی را مصوب کرده است که برای این طرح‌ها یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی افزود: قرار داد سه هزار و ۲۵۰ طرح در مرحله عقد قرار هستند و بالغ بر دو هزار و ۱۰۰ طرح اشتغال‌زایی نیز در سراسر کشور خوشبختانه هم به بهره برداری رسیده است.

ایجاد ۲۶ هزار شغل

معاون بنیاد علوی گفت: مجموع اشتغال طرح‌های بنیاد همچنین فرصت شغلی ۲۶ هزار نفری را پدید می‌آورد که البته این میزان، افرادی هستند که بعد از دریافت تسهیلات یا اشتغالشان تثبیت شده و یا شغل جدیدی برایشان ایجاد شده است.

حاج علی زاده درباره تسهیلات سال ۹۸ نیز توضیح داد: تسهیلات اشتغال زایی بنیاد علوی در سال ۹۸ هنوز مصوب نشده اما پیش بینی می‌شود حداقل ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار تسهیلات سال گذشته را امسال هم داشته باشیم.

وی درباره سیاست‌های بنیاد برای اشتغال زایی، گفت: در ارتباط با حمایت از طرح‌های اشتغال زایی در کل کشور تفاهم‌نامه چهار جانبه‌ای بین ۳۱ استاندار کشور، یکی از بانک‌ها به عنوان تأمین کننده منابع مالی و بنیاد علوی و معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری به عنوان تأمین کننده بخشی از کارمزد تسهیلات منعقد شده است که طی آن تسهیلات با کارمزد هشت درصد به کسانی که در روستاها طرح اشتغال‌زایی دارند، پرداخت شود.

سهمیه تسهیلات ۹۸ هنوز مصوب نشده است

معاون توانمند سازی و مشارکت‌های مردمی بنیاد علوی ادامه داد: این طرح از سال ۹۵ شروع شد و قرار است هر سال برای استان‌های کشور مبلغی در راستای تسهیلات اشتغال‌زایی در نظر گرفته شود، برای مثال در سال نود و پنج ۲۰ میلیارد تومان، در سال نود و شش ۲۰ میلیارد تومان، در سال گذشته نیز ۲۵ میلیارد تومان پرداخت شد و سهمیه سال ۹۸ نیز در اواخر تیر ماه جاری مصوب می‌شود.

حاجی علی زاده بیان کرد: در مجموع نزدیک به دو هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال پرداخت و بخشی از کارمزد آن نیز از طریق بنیاد علوی و معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری تأمین شده است.

وی در دیگر بخش سخنان خود درباره وثیقه‌های بانکی گفت: برای اینکه شرایط تسهیلات سهل شود ۵۰ درصد تضامین از محل اجرای طرح مورد قبول است مثلاً اگر کسی ملکی در روستا داشته باشد که ۵۰ درصد وام ارزش داشته باشد می‌تواند همان سند را به عنوان بخشی از وثیقه بگذارد و مابقی را از سایر منابع تأمین کند.

ساخت ۴۱ درمانگاه

معاون بنیاد علوی با بیان اینکه سعی شده تا سطح تسهیلات ارتقا یابد، گفت: هم اکنون سقف تسهیلات اشتغال‌زایی مبلغ ۲.۵ میلیارد تومان است که سعی داریم این رقم را افزایش دهیم و از سوی دیگر هر استان می‌تواند یک طرح بزرگ را نیز تا سقف چهار میلیارد تومان اعلام کند که سعی داریم سقف این طرح را نیز ارتقا بخشیم که البته تصمیمات همگی مبتنی بر شرایط اقتصادی هستند.

حاجی علی زاده با بیان اینکه بنیاد علوی مراکز جامع درمان بستر را در کل کشور راه‌اندازی می‌کند که هم اکنون توافق برای احداث ۴۱ مرکز درمان بستر انجام شده و نزدیک به ۳۰ باب از این طرح‌ها اجرایی شده و حتی در اختیار مجموعه درمانی نیز قرار گرفته است همچنین بنیاد سعی دارد مابقی مراکز را نیز در اسرع وقت تکمیل و تحویل دهد.

کد خبر 4655987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =