آب زاینده رود تا سه روز دیگر به اصفهان می رسد/افزایش خروجی سد

اصفهان - عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان گفت: خروجی سد زاینده رود از بامداد امروز برای کشت تابستانه کشاورزان افزایش یافته است و آب احتمالا تا سه روز دیگر به اصفهان می رسد.

حسین محمدرضایی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: خروجی سد زاینده رود از بامداد امروز برای کشت تابستانه کشاورزان استان اصفهان افزایش یافته است.

وی افزود: پیش از این خروجی سد ۲۹ مترمکعب بر ثانیه بود که از بامداد امروز ۸۰ مترمکعب بر ثانیه به حجم فعلی افزوده شد.

عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان بیان داشت: در کمیته ۱۵ نفره شب گذشته که تا ساعت ۱۱ شب به طول انجامید در ارتباط با میزان دریافتی آب کشاورزان شرق و غرب اصفهان صحبت شد.

وی ادامه داد: در نهایت قرار بر این شد که غرب اصفهان هر ماه به مدت ۱۵ روز و شرق اصفهان هر ماه ۲۰ روز آب بگیرند و در این میان ۹ روز نیز آب زاینده رود بسته خواهد بود.

۴۵۰ میلیون مترمکعب آب باید در سد زاینده رود تا پاییز باقی بماند

محمدرضایی در ارتباط با احتمال دایمی شدن جریان آب زنده رود تاکید کرد: لازم است در پاییز ۴۵۰ میلیون مترمکعب آب باید در سد زاینده رود برای کشت غله اصفهان، شرب و صنعت باشد و بر این اساس باید آب به نوعی مصرف شود که این میزان آب در سد باقی بماند و به همین دلیل زرمان بندی مذکور برای جریان آب در نظر گرفته شد.

وی در ارتباط با زمان دقیق رسیدن آب به شهر اصفهان تاکید کرد: در ابتدا باید سد نکوآباد آبگیری شود تا آب زاینده رود به طرف اصفهان جاری شود و بر این اساس احتمالاً تا دو سه روز آینده آب به اصفهان می رسد.

کد خبر 4657868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =