۶۵میلیارد تومان از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تخصیص نیافت

بیرجند- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طی دو سال گذشته ۶۵ میلیارد تومان از اعتبارات مصوب دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تخصیص نیافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد دهقانی فیروزآبادی صبح پنج شنبه در جلسه جمع بندی سفراعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و معاونان و نمایندگان دولت بیان کرد: در هر کیلومتر مربع از استان شش نفر ساکن هستند که این پراکندگی جمعیت ارائه خدمت را دچار مشکل می کند.

وی با بیان اینکه در قوانین و مقرراتی که سرانه جمعیتی در نظر گرفته می شود، خراسان جنوبی دچار خسارت می شود، اظهار کرد: نمونه این امر در سند آمایش حوزه علوم پزشکی کشور است که این پراکندگی توسعه آموزش عالی پزشکی در خراسان جنوبی را دچار محدودیت کرده است.

ردیف بودجه مستقل برای دانشکده های پرستاری قاین و طبس اختصاص یابد

دهقانی بابیان اینکه در کل خراسان جنوبی تنها یک دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد و نتوانستیم دانشکده های اقماری را مستقل کنیم، گفت: خواستار ردیف بودجه مستقل برای دانشکده های پرستاری قاین و طبس هستیم.

وی خواستار تقویت ردیف بودجه ها شد و افزود: طی سال ۹۶ بیش از ۴۲ میلیارد تومان و سال گذشته هم ۲۳ میلیارد تومان از اعتبارات مصوب دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تخصیص نیافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: در سال جاری ۲۳ میلیارد تومان از اعتبارات دانشگاه در قالب اعتبارات متوازن کسر می شود.

دهقانی فیروز آبادی با بیان اینکه درافزایش سرانه دانشجویان در حوزه دندان پزشکی دچار مشکل شده ایم، افزود: طی چند سال اخیر سرانه ها تغییر نکرده اما وسایل آموزشی این حوزه به شدت رشد داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: در حوزه دندان پشکی نیاز است که سرانه ها افزایش یابد و یا بودجه ای خاص به دانشجویان این رشته تعلق گیرد.

کد خبر 4663836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =