تملک واحدهای تولیدی بدون مصوبه کارگروه تسهیل ممنوع شد

بیرجند- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: هرگونه اجرائیه یا تملک واحدهای تولیدی بدون مصوبه کارگروه تسهیل استان ممنوع شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، داوود شهرکی ظهر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته صنعت، معدن و تجارت اظهارکرد: در سال قبل سال سخت اقتصادی را طی کردیم و تمام هجمه ها در فشار اقتصادی بود.

وی با اشاره به هجمه های مختلف دشمن در بخش اقتصادی بیان کرد: سال سختی بود در همه مسیرها باید مقابله و پیگیری بود.

وی با اشاره به نقش آرامش بخشی رسانه های استان به جامعه در این شرایط سخت گفت: ما در استان تامین کالاهای اساسی را داشتیم اما خب گرانی ها بود بخشی به اتفاقات سطح کلان کشوری بر می گشت و بخشی مرتبط به استان بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گران فروشی و عدم عرضه را از مشکلات مرتبط در بخش استانی دانست و افزود: در حوزه نظارت بازار سال گذشته بیشترین تمرکز را داشته ایم.

وی با اشاره به انجام بیش از ۷۰ هزار بازرسی میدانی در سطح استان بیان کرد: همکاری خوبی از سوی دستگاه های پلیس اماکن، بسیج اصناف دادستانی نیروهای ادارات مختلف و مردم استان به عنوان ناظران افتخاری را داشتیم.

توزیع ۱۶ هزار حلقه لاستیک از ابتدای امسال در استان

وی مشکل اصلی بازار در استان طی سال گذشته را بحث لاستیک عنوان کرد و افزود: سهمیه بندی مطرح شد و تولید کشور کمتر از یک سوم نیاز بود و اینها موجب بروز اعتراضات شد.

شهرکی بیان داشت: در سال ۹۷ حدود ۱۸ هزار حلقه لاستیک سنگین در استان توزیع شد.

وی ادامه داد: امسال نیز تا کنون ۱۶ هزار حلقه لاستیک طی چهارماه در استان سهمیه جذب و در اختیار اداره کل حمل و نقلذ استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به تامین شکر مورد نیاز استان هم بیان کرد: از اسفندماه سال گذشته شوک به بازار در زمینه شکر وارد شد.

وی مصرف شکر استان در سال ۹۶ را ۶۷۰ تن اعلام کرد و گفت: سال ۹۷ شرایط بحرانی شد و تنها در دو ماه آخر سال سه هزار و ۴۰۰ تن شکر در استان توریع شد.

۵ برابر مصرف شرایط عادی شکر در استان توزیع شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تصریح کرد: ۵ برابر شرایط عادی توزیع شکر را در استان داشتیم.

وی دو هزار و ۸۰۰ تن سهمیه شکر استان از ابتدای امسال توزیع شده است، گفت: قیمت شکر هم اکنون در بازار استان متعادل شده و به قیمت هر کیلو چهار هزار و ۷۰۰ تومان نرخ آزاد رسیده است.

وی با بیان اینکه هیچ نگرانی در زمینه کمبود کالاهای ضروری در استان وجود ندارد، بیان کرد: مردم از خریدهای غیرضروری خودداری کنند.

شهرکی با اشاره به توزیع هزار تن گوشت منجمد در استان بیان داشت: در بحث روغن نیز ۱۱۰ تن روغن مایع و ۱۳۰ تن روغن جامد را در استان توزیع داشته ایم.

وی با تاکید بر اینکه بنا بر هیچ سهمیه بندی در استان نیست، افزود: کمترین مشکل در تامین کالای اساسی مردم را داشته ایم.

پرداخت ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه صنعت استان هم بیان کرد: طی سال گذشته ۱۳۰ میلبارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان پرداخت شد.

شهرکی با بیان اینکه ۳۶ میلبارد تومان از محل توسعه روستایی و عشایری در حوزه صنعت جذب شد، گفت: جلسات کارگروه تسهیل، کارگروه تنظیم بازار، توسعه و ساماندهی مبادلات مرزی را برگزار شد.

وی با بیان اینکه برخی تصمیمات و بخشنامه ها موانعی برای تولید کننده ایجاد کرد، بیان کرد: محدودیتهایی هم کشور همسایه اعمال کرد و شرایط برای تولید سخت شد اما فعالان اقتصادی استان با شرایط دست پنجه نرم کردن و برای بقای تولید تلاش کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تصریح کرد: مشکلات مرز تا حدودی رفع شد و اختیاراتی برای تسهیل امور به استان داده شد.

شهرکی از صدور ۲۹ پروانه صنعتی در استان با ۳۲۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان طی سال گذشته خبر داد و افزود: ۲۳۰ فقره جواز صنعتی در استان درخواست شد که نشان می دهد فضای سرمایه گذاری در استان مناسب بوده است.

وی با اشاره به صدور ۵۱ پروانه معدنی طی سال گذشته نیز عنوان کرد: سه هزار و ۲۰۰ فقره پروانه صنفی نیز طی این مدت در استان صادر شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: امسال در حوزه مجوز صنعتی نیز تا کنون ۶ فقره صدور داشته ایم.

شهرکی ادامه داد: ۳۷ فقره جواز صنعتی، ۱۷ فقره پروانه اکتشاف معدنی، ۱۳ فقره گواهی کشف، ۷ فقره پروانه معدنی و ۳۳۰ فقره پروانه صنفی طی سه ماهه اول سال جاری در استان صادر شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای رونق تولید گفت: تقسیط بدهی مالیات و تامین اجتماعی واحدهای تولیدی تا ۶۰ ماه را داشته ایم.

وی تقسیط مجدد و استمهال بدهی های بانکی اختیار به استان داده شد، گفت: هرگونه اجرائیه یا تملک واحدهای تولیدی بدون مصوبه کارگروه تسهیل ممنوع شده است.

کد خبر 4666471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =