۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۱۴:۳۱

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

گره تامین منابع مالی پروژه‌های لرستان

گره تامین منابع مالی پروژه‌های لرستان

خرم‌آباد- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با اشاره به گره تامین منابع مالی پروژه‌های لرستان، گفت: در این راستا سازمان مدیریت به قول‌های خود برای رفع این مشکل عمل کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سعید محمد امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در سخنانی با تاکید بر حل مشکلات پروژه‌های زیرساختی لرستان، اظهار داشت: عمده مسائل و مشکلات حول محور تأمین منابع مالی است.

گره تأمین منابع مالی پروژه‌های لرستان

وی با بیان اینکه اگر گره کار تأمین منابع مالی حل شود اکثر پروژه‌های استان ظرفیت خیلی خوب دارند چرا که کارگاه‌ها تجهیز شده است، گفت: با اجرای این پروژه‌ها جهش خوبی را در استان لرستان شاهد خواهیم بود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با تاکید بر اینکه قول‌ها و مساعدت‌هایی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داده شد، گفت: قرار گاه خاتم خود را کمک دولت می‌داند، تمام ظرفیت‌ها را استفاده می‌کنیم، بخش عمده‌ای از کارکردهای ما مطالبات است اما با این وجود سعی می‌کنیم که پروژه‌ها را فعال نگه داریم، با توجه به نبود نقدینگی از راههای دیگر مانند تهاتر ملک، دارایی و سایر روش‌هایی که امکان تأمین منابع مالی باشد استفاده می‌شود تا کمک کنیم.

سردار محمد با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی در بودجه سال ۹۸ مانند استفاده از اوراق تسویه خزانه برای بدهی بانکی، دیون دولتی و… وجود دارد که نیاز بوده در این رابطه سازمان مدیریت همکاری داشته باشد، افزود: در جلسه امروز صحبت‌های خوبی شد اما اگر اینها پیگیری نشود شاید اتفاق خاصی باز رخ ندهد و در این راستا درخواست اکید ما این بوده که تمام صحبت‌هایی که در شورای برنامه ریزی استان انجام شد به جد توسط رسانه‌ها و ما پیگیری شود تا از این فصل کاری خوب استفاده شود و امسال کار چشمگیری را در استان انجام دهیم.

تشریح وضعیت پروژه‌های قرارگاه خاتم در لرستان

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه راه آهن که تعطیل شده است، عنوان کرد: در این راستا مقرر شد برای این پروژه اوراق تخصیص داده شود، طرح به عنوان طرح انتفاعی مطرح شده و قرار بر این شده که بخشی از آن اوراق تخصیص داده شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، گفت: اگر این امر محقق شود همین تابستان پروژه را فعال خواهیم کرد.

سردار محمد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طرح‌های حوزه آب لرستان اکثراً گرفتار تخصیص هستند، افزود: حتماً وزارت نیرو تخصیص پروژه‌های بسیار مهم استان مانند سد معشوره، سد تاج امیر و سد بختیاری را در دستور کار قرار دهد.

وی با اشاره به پروژه‌های راهسازی، بیان داشت: پروژه فرودگاه ظرف چند ماه قابل افتتاح است، اگر قول تأمین منابع مالی تحقق پیدا کند پروژه امسال به بهره برداری می‌رسد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، تصریح کرد: قطعات دو، سه و چهار پروژه آزاد راه خرم آباد - اراک نیز امسال بهره برداری خواهد رسید.

سردار محمد با اشاره به بیمارستان خرم آباد نیز در صورت تأمین منابع مالی طی مدت دو سال تکمیل خواهد شد، افزود: همه کارگاه‌های پروژه‌های استان تجهیز و آماده به کار است اگر گره تأمین منابع مالی باز شود می‌توان شاهد یک جهش خوبی در استان باشیم.

کد خبر 4670017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha