افتتاح ۳۰ هزار میلیارد ریال پروژه در سفر رئیس جمهور به اردبیل

اردبیل - استاندار اردبیل گفت: همزمان با سفر رئیس جمهور به اردبیل بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد ریال پروژه عمرانی، صنعتی و... در این استان افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر بهنام جو ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران و رسانه‌های گروهی استان افزود: مقدمات سفر رئیس جمهوری به استان در حال انجام است و تیم اقتصادی و عمرانی رئیس جمهوری در روزهای آینده در استان حضور یافته و اقدامات اولیه سفر را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه آمار دقیق پروژه‌های افتتاحی سفر رئیس جمهور در آینده اعلام خواهد شد، متذکر شد: در این خصوص و برای جذب تسهیلات لازم در جریان سفر رئیس جمهور جلسه‌ای با مدیران بانک‌های کشور در تهران برگزار خواهد شد.

استاندار اردبیل همچنین در خصوص اقدامات انجام گرفته در استان از تلاش در راستای رفع مشکل آب و راه روستاییان خبر داد.

۳۰۰ روستای اردبیل از آب آشامیدنی مناسب برخوردار نیستند

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰۰ روستای استان از آب آشامیدنی مناسب برخوردار نیستند، ادامه داد: تلاش می‌کنیم این حقوق اولیه روستاییان استان را تأمین کنیم.

بهنام جو به اجرای پروژه راه آهن اردبیل و جذب اعتبار از طریق فاینانس داخلی اشاره کرد و افزود: تخصیص این میزان اعتبار برای ادامه روند اجرایی پروژه راه آهن با تلاش‌های مداوم مسئولان انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین تلاش برای اجرای طرح خط آهن اردبیل – پارس آباد نیز از جمله اقداماتی است که با انجام مطالعات بیشتر انجام شده است.

استاندار اردبیل عنوان کرد: رایزنی با کشور آذربایجان در خصوص اتصال خط آهن این کشور به پارس آباد نیز از سال قبل آغاز و تفاهم نامه اجرای این خط آهن نیز امضا شده است.

وی با اشاره به واگذاری مجموعه کشت و صنعت مغان تاکید کرد که برای بهره وری بیشتر در مجموعه‌های اقتصادی باید مدیریت با ثباتی رأس مجموعه وجود داشته باشد و واگذاری این مجموعه موجب تأثیرگذاری بالا در زمینه مالی و مدیریتی شده است.

افزوده شدن سالانه شش هزار بیکار به ۶۵ هزار بیکار استان

بهنام جو اشتغالزایی برای ۵۰۰ نفر، فعال سازی کارخانه قند و گسترش صادرات را از اقداماتی برشمرد که در این مجموعه انجام شده و مورد راست آزمایی قرار گرفته است.

وی به تعهد ۲۰ هزار نفری اشتغال در سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به آمار بالای بیکاران در استان و افزوده شدن سالانه شش هزار بیکار به ۶۵ هزار بیکار استان باید تلاش دستگاه‌ها و بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال بیشتر شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: در حال حاضر که در وضعیت نامناسب اقتصادی قرار گرفته‌ایم، باید تلاش‌ها در این زمینه بیش از پیش تشدید شود تا بتوانیم با استفاده از فرصت‌های موجود بیشترین اشتغال را در استان ایجاد کنیم.

وی فعال کردن واحدهای راکد و اجرای واحد کامیون سازی و طرح گسترش کارخانه لاستیک سازی اردبیل را از جمله اقدامات در راستای افزایش میزان اشتغال در حوزه صنعت دانست.

بهنام جو متذکر شد: سامانه اشتغال استان راه اندازی شده و اشتغال‌های واقعی بر اساس نام، کد ملی و شماره همراه شاغلان در آن ثبت شده است.

رکود ۳۹۷ واحد تولیدی و صنعتی در استان اردبیل

وی با بیان اینکه همه اقشار از جمله رسانه‌ها نیز باید در راستای جذب سرمایه گذاران به استان تلاش کنند، اضافه کرد: رسانه‌ها باید با هوشیاری سرمایه گذاران واقعی را شناسایی و در جهت هدایت در امر سرمایه گذاری و اشتغال در استان سوق دهند.

استاندار اردبیل بیان کرد: در راستای ایجاد اشتغال و فعال سازی واحدهای راکد اقدامات اساسی صورت گرفته و تلاش می‌کنیم از میزان ۳۹۷ واحد راکد استان بکاهیم.

وی افزود: یک هزار و ۱۴۵ واحد کارگاهی دارای پروانه بهره برداری در استان وجود دارد که ۷۴۸ مورد از این تعداد فعال می‌باشد.

بهنام جوبه مشکل تعطیلی برخی واحدهای صنعتی استان اشاره کرد و علت این واحدها را تغییرات اقتصادی و تأخیر در انتخاب خریدار برای واگذاری عنوان کرد.

اگر از پاک دستی و اخلاق مداری مدیری کاسته شود تغییر می‌یابد

وی همچنین با اشاره به دقت در انتخاب مدیران توانمند تاکید کرد که اگر از میزان پاک دستی و اخلاق مداری مدیری کاسته شود، تغییر می‌یابد.

به گفته استاندار اردبیل انتخاب مدیران از داخل استان انجام شده و این اقدام با هدف ارتقای مدیران توانمند استانی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه هیچ مدیری حق ندارد بر له و یا علیه کاندیداها فعالیت کند، بیان داشت: ضمن اینکه تمام مدیران استان اردبیل باید از نقد منصفانه مطبوعات استقبال کنند.

بهنام جو رسانه‌ها را به نقد منصفانه و پرهیز از تهمت زنی به مسئولان و مدیران فرخواند و عنوان کرد: مسئولان استان آماده پذیرش نقد به دور از تهمت هستند.

کد خبر 4671441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =