۱.۸ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های روستایی مهریز پرداخت شد

یزد ـ رئیس تعاون روستایی شهرستان مهریز گفت: به شش شرکت تعاونی روستایی تهسیلات بانکی به مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

محمود اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام خبر تخصیص یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از طریق صندوق توسعه حمایت از بخش کشاورزی به شرکت های روستایی مهریز اظهار داشت: این وام به شش شرکت روستایی با هدف تهیه و توزیع نیازهای کشاورزی انجام شده است.

وی در مورد تعاونی‌های تحت پوشش افزود: شهرستان مهریز دارای ۹ شرکت تعاونی است که یک مورد در زمینه تولید، چهار مورد در عرصه کشاورزی و بقیه در زمینه تعاونی روستایی فعالیت می کنند و یک انجمن خبرگان متشکل از کشاورزان نمونه مهریز نیز مشغول به فعالیت هستند.

اکبری ادامه داد: مهریز با ۱۰ تشکل روستایی با ۱۱۰ نفر عضو و سرمایه ۱۹ میلیارد تومانی و ذخیره قانونی ۸ میلیارد ریال با نظارت اداره تعاون روستایی مهریز در حال فعالیت در بخش های کشاورزی و روستایی است.

وی خاطرنشان کرد: تعاونی های تحت پوشش تعاونی روستایی مهریز در سال جاری ۳ هزار تن شیر از اعضای شرکت تعاونی دریافت کرده اند و ۷۸۷ هزار تن مواد سوختی، ۱۷۳ تن انواع کود از قبیل شیمیایی، ریز مغذی، آلی و زیستی، ۷ هزار و ۴۰۷ تن توزیع نهاده های دامی و ۲ هزار و ۷۳۳ تن سموم نیز بین این شرکت ها توزیع می شود.

اکبری با اشاره به اهمیت آموزش در ارتقاء سطح آگاهی تعاونی ها عنوان کرد: در سال جاری دو دوره آموزشی در زمینه قوانین، مقرارت با آئین نامه های مالیاتی ویژه حسابداران، هیئت مدیره و مدیران عامل برگزار شده است.

رئیس تعاون روستایی مهریز تصریح کرد: دوره آموزشی مبانی کنترل و نظارت ویژه بازرسان شرکت های تعاونی شهرستان مهریز با حضور افراد مرتبط انجام شد.

رئیس تعاونی روستایی گفت: هدف از ایجاد تعاونی های روستایی تأمین بسترهای پیشرفت، گسترش و تقویت تعاون و توسعه عملیات اقتصادی، بازاریابی و بازرگانی است.

اکبری با اشاره به مزیت های فعالیت شبکه های تعاونی ها در شهرستان مهریز افزود: اساسنامه مناسبی برای شرکت تعاونی ها با ساختار قانونی و تشکلاتی مدرن تدوین شده است.

کد خبر 4680908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =