۱۰۵ هزار نفر جمعیت فعال و توانای کار در شهرستان رفسنجان

رفسنجان - رئیس اداره فنی و حرفه ای رفسنجان گفت: شهرستان رفسنجان بر اساس سرشماری سال ۹۵ حدود ۳۱۴ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۱۰۵ هزار نفر جمعیت آن فعال هستند و توانایی انجام کار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر عبدالکریمی پنجشنبه شب در مراسم افتتاح کارگاه آموزش صنایع دستی مس تزئینی در روستای هرمزآباد رفسنجان اظهار داشت: خوشبختانه درصد بیکاری رفسنجان در استان کرمان پایین و حدود ۱۰ درصد است که البته همین رقم نیز زیبنده رفسنجان نیست.

وی ادامه داد: نزدیک به ۱۰ هزار نفر بیکار در شهرستان رفسنجان داریم که جلساتی که با ستاد اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه داشتیم مجموعه آموزشی را برای شهرستان رفسنجان تعریف کردیم که برای کسب و کارهای مختلف، دوره های متنوع و هدفمندی را بر اساس نیازسنجی هایی که از سال ۹۳ انجام شده را برگزار کنیم.

رئیس اداره فنی و حرفه ای رفسنجان با تاکید بر اینکه برای توسعه منطقه، آموزشهای فنی و حرفه ای توسعه گرا و هدفمند را برگزار می کنیم، تصریح کرد: برای هر منطقه شهرستان با توجه به استعداد آن منطقه دوره های آموزشی را برگزار می کنیم.

عبدالکریمی در خصوص برگزاری دوره تزئینات صنایع دستی مس اظهار داشت: دوره آموزش فنی و حرفه ای در هرمزآباد رفسنجان در حال برگزاری است و محصول و صنایع دستی آن سریعتر به فروش خواهد رسید و در پایان این دوره آزمونی بین شرکت کنندگان برگزار و به سه نفر اول برای کارآفرینی تسهیلات داده می شود.

رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان رفسنجان با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان متولی آموزش های کوتاه مدت مهارتی فعالیت می کند، گفت: شهرستان رفسنجان بر اساس سرشماری سال ۹۵ حدود ۳۱۴ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۱۰۵ هزار نفر جمعیت آن فعال هستند و توانایی انجام کار دارند.

کد خبر 4693631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =