لحود: احدی باور نمی کرد که ما بتوانیم بر اسرائیل غلبه کنیم

رئیس جمهور اسبق لبنان گفت: سخنان سید حسن نصرالله آخر کلام است و نسل آینده باید تاریخش را بشناسد. متاسفانه از سال ۱۹۹۱ احدی باور نمی کرد که ما بتوانیم بر اسرائیل غلبه کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، امیل لحود رئیس جمهور اسبق لبنان گفت: سخنان سید حسن نصرالله آخر کلام است و نسل آینده باید تاریخش را بشناسد. متاسفانه از سال ۱۹۹۱ احدی باور نمی کرد که ما بتوانیم بر اسرائیل غلبه کنیم.

وی افزود: در سال ۲۰۰۶ در اولین روز بمباران لبنان از سوی اسرائیل، خواستار نشست کابینه شدم و قبل از آن به ضاحیه در جنوب بیروت رفتم و شهروندان بیمناک بودند و به آنها گفتم که من رئیس جمهور لبنان هستم و با حزب الله و نصرالله و احدی نمی تواند یک متر هم از اراضی ما را بگیرد. پس از آن به نشست کابینه رفتم و وزیران را نگران یافتم.

لحود تاکید کرد: نسلهای بعدی باید بدانند که زمانی که ما حقوق و کرامت داشته باشیم نباید بترسند. پیروزی به سبب تصمیمی به دست آمد مبنی بر اینکه ما آماده مرگ برای سرزمین هستیم.

رئیس جمهور اسبق لبنان افزود: خونی که به خاطر کرامت لبنان ریخته شد نباید با سیاست هدرش بدهیم. از تاریخ باید بیاموزیم زیرا چراغ راه آینده ماست. پیروزی که مقاومت ملی لبنان بر دشمن صهیونیست در سال ۲۰۰۶ به دست آورد چراغ راه نسلهای آتی است.

کد خبر 4694990

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =