جشنواره های فرهنگی شهرها نقش کلیدی در انسجام استان یزد دارد

یزد ـ استاندار یزد گفت: جشنواره‌های فرهنگی شهرها نقش کلیدی در افزایش اتحاد و انسجام جامعه دارد و همین مسئله می‌تواند در بسیاری از امور تحول آفرین باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی طالبی در دومین جشنواره ملی فرهنگی هنری روز مروست با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره ها اظهار داشت: برگزاری جشنواره هایی نظیر روز مروست، نام شهرها را در میان اذهان مردم ترویج می کند و مردم با شهرهای مختلف آشنا می شوند.

وی معرفی ظرفیت شهرها را از دیگر آثار برگزاری این جشنواره ها برشمرد و افزود: مروست به عنوان یکی از بخش های شهرستان خاتم مزیت ها و ظرفیت هایی دارد که لازم است این ظرفیت ها از حالت بالفعل به بالقوه تبدیل شود.

استاندار یزد با بیان اینکه بخش مروست ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه گردشگری دارد، عنوان کرد: نظیر قلعه مروست را در سطح کشور کم داریم و این قلعه زیبا و دارای ارزش تاریخی باید مورد توجه قرار گیرد.

طالبی عنوان کرد: هر کدام از این ظرفیت‌هایی که بخش مروست در زمینه گردشگری دارد اگر بتواند پای گردشگران را به این منطقه باز کند، به طور قطع می‌تواند این بخش را به عنوان قطب گردشگری یزد معرفی کند و علت آن هم وجود پتانسیل و ظرفیت‌های بسیار خوب در این زمینه است.

استاندار یزد با بیان اینکه مروست با محصولات متنوع، یکی از قطب‌های کشاورزی در استان یزد است، تصریح کرد: تلاش کشاورزان و دامداران در این شهر سبب شده که مروست به عنوان قطب کشاورزی و دامداری یزد معرفی شود.

وی ایجاد همدلی و انسجام را از دیگر کارکردهای برگزاری جشنواره‌هایی نظیر جشنواره روز مروست دانست و خاطرنشان کرد: این جشنواره‌ها فارغ از مسائل سیاسی و خط بندی‌هایی که شاید ما را از هم دور کند، فضایی را برای نزدیک شدن دل‌ها به هم فراهم می‌کند.

طالبی ادامه داد: این چنین جشنواره‌هایی نقش کلیدی در افزایش اتحاد و انسجام جامعه دارد و همین مسئله می‌تواند در بسیاری از امور تحول آفرین باشد.

استاندار یزد اظهار داشت: برگزاری جشنواره روز مروست یک حرکت جدید و نویی را به دنبال خواهد داشت و در پس آن حرکت و کار جدیدی که باانگیزه‌هایی که در مسئولان به وجود می‌آید می‌تواند این شهرستان را به سمت توسعه در بخش‌های مختلف سوق دهد.

کد خبر 4699446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =