قوانین تسهیلگر مربوط به بانوان شاغل در کشور اجرا نمی شود

اراک- نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: برخی قوانین تسهیلگر مربوط به زنان در محیط های شغلی اجرایی نمی شود در حالی که موارد قانونی در این زمینه به روشنی پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر کریمی روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی که با حضور ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در اراک برگزار شد، اظهار داشت: مسائل حوزه زنان و خانواده فرابخشی و فرا دستگاهی است و پیگیری مسائلی که در قانون برای بانوان پیش‌بینی و تعریف شده باید هم توسط دستگاه ها و هم به صورت ملی و تعاملی اجرا شود.

وی ادامه داد: همه ارکان نظام موظف به انجام موارد قانونی در موضوع خانواده هستند چون نهاد خانواده و بنیان آن رکن اساسی جامعه را تشکیل می دهد.

کریمی خاطرنشان کرد: آفت دیگری که به شدت جامعه را تحت تاثیر قرار داده و عواقب نامبارک به دنبال دارد موضوع خانواده های تک نفره  است که در سرشماری اخیر این آیتم خود را نشان داده است که روندی خطرناک به شمار می رود و در این مورد باید مصالح و منافع زنان در چارچوب خانواده و قوانین تعریف شده دنبال شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس خاطرنشان کرد: در چارچوب قوانین و مقررات در محیط و فضای کار شرایطی برای زنان تعریف شده که متاسفانه این مقررات و قوانین به درستی در فضای کسب و کار اعمال نمی‌شود که برای زنان مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: موضوع دیگر زنان روستایی است. امروز با پدیده دختران سن بالای مجرد در روستاها روبرو هستیم که عامل آن علاوه بر موضوع فقر و مشکلات موجود در روستاها، مهاجرت پسران جوان به شهرها است که دولت باید در این زمینه تدابیر جدی بیاندیشد.

کریمی عنوان کرد: انتظار است دولت برای حل مشکلات حوزه زنان و خانواده در بخشی که نیاز به قانون دارد اقدام کند تا مشکلات برطرف شود. بیکاری زنان تحصیل کرده از دیگر مشکلاتی است که بانوان با آن روبرو هستند و جامعه را به نوعی تحت تاثیر قرار داده است.

کد خبر 4700616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =