استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای مسئولیت همه کشورها است

یک رسانه چینی با انتشار گزارشی اعلام کرد: استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای مسئولیت همه کشورها است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رادیو بین المللی چین در گزارشی اعلام کرد: استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای آرزوی مشترک بشر و تضمین امنیت هسته‌ای مسؤولیت مشترک همه کشورها است. چین در قبال خطرات و چالشها در زمینه امنیت هسته‌ای، همواره همچون یک کشور بزرگ مسؤولیت پذیر است و برای ارتقا سطح امنیت هسته‌ای جهان و برقراری جامعه ایمن هسته‌ای با سرنوشت مشترک سهم شایانی ادا خواهد کرد.

توسعه انرژی هسته‌ای برای جبران کمبود انرژی چین و مقابله با چالشهای ناشی از تغییرات اقلیمی نقش مهمی ایفا کرده است. در عین حال چین بر اندیشه اهمیت دادن همزمان به توسعه و امنیت انرژی پایبند است و در طولانی مدت حدنصاب مطلوبی را در امنیت هسته‌ای حفظ کرده است.

دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین روز سه شنبه ۱۲ شهریور ۳ سپتامبر با انتشار کتاب سفید «انرژی هسته‌ای چین» اعلام کرد: چین در مدت طولانی حدنصاب مطلوب امنیت هسته‌ای را حفظ کرده و از لحاظ شاخص امنیت برق هسته‌ای در مقام پیشرو در جهان قرار گرفته است. این در حالیست که سطح امنیت استفاده از فناوری هسته‌ای چین پیوسته ارتقا یافته، کنترل مواد هسته‌ای، قوی و مؤثر بوده و امنیت سلامت و محیط زیست مورد تضمین کامل قرار گرفته است.

در این کتاب سفید آمده است: آژانس بین المللی انرژی هسته ا ی در سالهای ۲۰۰۰، ۲۰۰۴، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۶ چهار بار بازرسی و ارزیابی جامع از نظارت و مدیریت امنیت هسته‌ای و رادیواکتیویته آن انجام داده و به طور کامل بر نظارت و مدیریت مطلوب امنیت هسته‌ای و تجربیات مطلوب چین در این راستا تأیید کرده است.

در این سند آمده است: چین با پایبندی بر استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری و جدیترین معیارها به توسعه برق هسته‌ای پرداخته و در مراحل انتخاب مکان، طراحی، ساخت و ساز، کاربردی و بازنشستگی تأسیسات هسته‌ای اقدامات جدی در پیش گرفته تا امنیت کامل آنها تضمین شود.

کد خبر 4711216

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =