هفته دوم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار شد

آق قلا – هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا با شرکت ۴۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا بعدازظهر جمعه ۴۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۷ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب گلرخ نیر زودتر از خط پایان گذشت و محمدامین توماج با اسب گلچین حبیب ایشان و نیما اونق با اسب پویان مختومقلی به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که آرمین آق آتابای با اسب سان هیل عنوان اول را به دست آورد و ستار مهرانی با اسب سنابل و عبدالحلیم قبادی با اسب یلدرم به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس ۶ به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که مهران عطا با اسب دلهیج موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب یوز جینا و امیر مختومی با اسب سایمون هج به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس ۶ به مسافت هزار متر شکل گرفت که بنیامین ملایی با اسب تاسارا زودتر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب تری گر و آق اویلی بشگرد با اسب کاراکو به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب داغ مایه نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و محمدامین توماج با اسب ویس ناز و عبدالحلیم قبادی با اسب آژدر نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس چهار با یکدیگر به رقابت پرداختند که محمد خوجملی با اسب چشم آبی (۲) موفق به کسب عنوان نخست شد و آرمین آق آتابای با اسب شیدر و قربان محمد اودک با اسب ردوینز به ترتیب دوم و سوم شدند.

آرمین آق آتابای بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، آرمین آق آتابای با کسب یک مقام نخست و دو مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، آق اویلی بشگرد و امیر مختومی هر کدام موفق به کسب یک مقام نخست و یک مقام سوم شدند و مهران عطا، بنیامین ملایی و محمد خوجملی هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا جمعه ۲۹ شهریور در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

کد خبر 4717201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =