کاندیداهای ریاست میدان را برای داورزنی خالی می‌کنند

کارشناس والیبال با تاکید بر اینکه با آمدن داورزنی آرامش به این رشته باز خواهد گشت گفت: کاندیداها میدان را خالی خواهند کرد.

ناصر شهنازی در گفتگو با مهر درباره شکست تیم ملی مقابل استرالیا گفت: در هر تورنمنتی برد و باخت رخ می‌دهد و نمی‌توان گفت تیمی قدرت مطلق مسابقات باشد. شکست در ورزش مخصوصا در سطح مسابقات آسیایی و جهانی طبیعی است اما نوع برد و باخت مهم است، اینکه به چه تیمی ببازیم و عواقب آن مهم است.

* مقابل استرالیا خوب بازی نکردیم
کارشناس والیبال تاکید کرد: مقابل تیم ملی استرالیا خوب بازی نکردیم، برابر تیمی نتیجه را واگذار کردیم که سال هاست مقابل آنها مغلوب نشده بودیم و حریف ما در مسابقات انتخابی المپیک هستند. باید نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنیم. باخت پیش می‌آید اما مهم اعتبار والیبال ایران است که خدشه دار می‌شود.

* این شکست تلنگر بود
وی افزود: این باخت تلنگری برای تیم و مربیان بود تا بدانیم کار آسانی در مسابقات انتخابی المپیک در پیش نداریم. این شکست به موقع بود تا شرایط تیم از نظر فنی، انگیزشی و ... مورد بررسی قرار گیرد. شاید باید این اتفاق رخ می‌داد تا یک تغییر رویه و افکار در تیم ایجاد کنیم. رقیبان در حال تمرین هستند تا در آسیا عملکرد بهتری داشته باشند.

* قهرمانی حق ایران است
شهنازی درباره قهرمانی در مسابقات گفت: شکی ندارم که ایران قهرمان مسابقات می‌شود اگر غیر از این باشد برای والیبال ایران یک نقطه ضعف به حساب می‌آید. در کشور خودمان هستیم و با تمام قوا در رقابت‌ها حاضر شدیم و قهرمانی حق ایران است. مطمئنم قهرمان خواهیم شد. شکست مقابل استرالیا تلنگری برای تیم ملی بود که تیم‌های آسیایی شرایط بهتر شدن را دارند. مقابل چین و هند به مشکل نخواهیم خورد در غیر اینصورت باید به آماده سازی و شرایط تیم شک کرد.

* مردم والیبال را دنبال می‌کنند
کارشناس والیبال در پاسخ به این سوال که دلیل استقبال مدیران برای کسب صندلی ریاست والیبال چیست که حتی در میانه مسابقات بین المللی سرپرست حاضر به استعفا می شود؟ گفت: زمانیکه فدراسیونی مورد استقبال عمومی قرار می‌گیرد و در سطح جهانی شرایط خوبی دارد این اتفاقات رخ می‌دهد. والیبال تنها رشته توپی ایران است که در دنیا شناخته شده و مقام آور است و بعد از فوتبال هواداران زیادی در ایران دارد که مردم لحظه به لحظه والیبال را دنبال می‌کنند. پس زمانیکه یک رشته تا این حد محبوب می شود چنین اتفاقاتی طبیعی است.

* پرونده ریاست فدراسیون بسته شده است
وی افزود: در حال حاضر نیز با آمدن داورزنی معادلات بهم خورد. داورزنی فردی شناخته شده است و با آمدن او کاندیداها میدان را خالی خواهند کرد. به نظر من پرونده ریاست فدراسیون والیبال بسته شده است و با آمدن داورزنی آرامش به والیبال باز خواهد گشت. اگر داورزنی نمی آمد با تمام احترامی که برای سایر کاندیدها قائلم اما افشار دوست نیز گزینه مناسبی بود.

شهنازی در پایان گفت: برای تیم ملی در همه رده های سنی آرزوی موفقیت دارم. اگر نقدی است برای موفقیت بیش تر تیم ملی است. گاهی از صحبت هایم سو برداشت می شود. امیدوارم صحبت ها در جهت پیشرفت والیبال باشد.

کد خبر 4720753

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =