حاشیه های دستورکارهای شورای شهر شیراز

شیراز _ دستورکارهای شورای شهر شیراز بازهم با حواشی همراه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر چهارشنبه صد و سومین جلسه شورای شهر در حالی برگزار شد که در دستور کار این جلسه مواردی نظیر بررسی عملکرد حسابرسی سال ٩۴ شهرداری شیراز و گزارش تفریغ بودجه سال ٩٧ نیز مورد بررسی قرار گرفت.

یکی از لوایحی که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت انتخاب سه نفر از اعضای شورای شهر در جهت حضور در کمیسیون سفرهای خارجی بود.

محمدتقی تذروی عضو شورای اسلامی شهر شیراز  در حاشیه تصویب این لایحه گفت: با توجه به شعار شورای شهر و شهرداری شیراز مبنی بر شفافیت عملکرد لازم است در جهت تنویر افکار عمومی در سفر هایی که اعضای شورای شهر به همراه مسئولین شهرداری به کشور های خارجی دارند از ظرفیت خبرنگاران استفاده شود.

وی اضافه کرد: اگر این موضوع به صورت لایحه در آمده باشد و در شوراهای قبل مورد تصویب واقع شده باشد لازم الاجرا است و شورای پنجم باید این مصوبه را اجرایی کند.

گفتنی است رئیس شورای شهر نیز با تایید صحبت تذروی مبنی بر لازم الاجرا بودم مصوبات پیشین خواستار ارائه اسناد این موضوع شد.

لایحه شهرداری شیراز مبنی بر نرخ کرایه جابجایی مسافر در شبکه حمل و نقل مسافر شیراز در سال ۹۸(شامل ناوگان اتوبوس، مینی بوس و تاکسی) درصحن علنی شورا تصویب شد.

با تصویب این لایحه به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود نسبت به اجرایی کردن نرخ کرایه جابجایی مسافر در ناوگان انوبوس، مینی‌بوس و تاکسی در سال ۹۸به شرح پیوست شامل ۵ جدول و ۸تبصره اقدام کند.

بنابر این لایحه، نرخ کرایه نقدی ناوگان اتوبوس و مینی بوس نسبت به سال ۹۷ بدون تغییر است و نرخ کرایه در خطوط فیدر محورشمال غرب بدون احتساب ورودی محاسبه خواهد شد.

همچنین به ازای هر تراکنش پرداخت کرایه(نفر سفر) مبلغ ۲۵۰ریال بابت هزینه‌های سامانه پرداخت الکترونیک، به نرخ کرایه کارتی ناوگان اتوبوس، مینی بوس و خطوط شبانه سازمان اضافه شود.

در این لایحه، نرخ تاکسی های فعال در فرودگاه، بی سیم، ترمینال، راه‌اهن و شرکتهای حمل و نقل مشمول ۲۰درصد افزایش ازساعت ۲۲:۳۰ تا ۶صبح می‌شود و در صورت خرابی دستگاه کارتخوان در اتوبوس‌ها و مینی بوس ها از مسافران کرایه‌ای دریافت نخواهد شد و سازمان بایستی این موضوع را به نخو مقتضی در داخل ناوگان اطلاع رسانی کند.

شهرداری شیراز(سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر) نیز مکلف است در سال ۹۸ اقدامات لازم را برای الکترونیکی کردن پرداخت کرایه تاکسی های شهر شیراز انجام دهد.

همچنین شهرداری شیراز مکلف است لایحه‌ی نرخ کرایه جابجایی مسافر در سال ۹۹ را تا پایان اردیبهشت سال۹۹و نرخ کرایه خطوط تاکسی مبدا-مقصدی را درلایحه جداگانه‌ای به شورا ارائه کند.

کد خبر 4722475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =