نسخه پیچی الکترونیک ۱۱ هزار نسخه در ۳ شهر لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: ۱۱ هزار و ۷۰۵ نسخه الکترونیکی از طریق داروخانه‌ها در سه شهر لرستان پیچیده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهدخت فتحی بیرانوند صبح امروز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه ۱۱ هزار و ۷۰۵ نسخه الکترونیکی از طریق داروخانه ها پیچیده شده است، اظهار داشت: در حال حاضر در سه شهر ازنا، الیگودرز و الشتر نسخه نویسی الکترونیک شده است.

وی با بیان اینکه نسخه نویسی الکترونیک تحویل عظیمی در حوزه سلامت است، تصریح کرد: مسیر خدمت با الکترونیکی شدن خدمات مشخص می شود و اشتباهات در نسخه خوانی در داروخانه ها کاهش می یابد و مسیر امنی برای ارائه خدمت فراهم می شود.

همه شهرهای لرستان را تا پایان سال تحت پوشش طرح نسخه نویسی الکترونیک درمی آوریم

مدیرکل بیمه سلامت لرستان با تاکید بر اینکه تصمیم داریم اگر بستر آماده شود، کل شهرهای استان را تا پایان سال تحت پوشش طرح نسخه نویسی الکترونیک درآوریم، افزود: بحث تبادل الکترونیکی اسناد بستری را نیز در استان استارت زده ایم.

فتحی بیرانوند با اشاره به اینکه هزینه های کاغذی که عدد بسیار چشمگیری است با تبادل الکترونیکی مدارک و اسناد حذف می شود، ادامه داد: دفترچه های کاغذی بیمه را نیز حذف کرده ایم و تنها با یک کد «اچ آی دی» فرد می تواند در بیمارستان بستری شود و خدمات دریافت کند.

تبادل الکترونیکی اسناد بستری

وی با بیان اینکه تمام رسیدگی اسناد با اجرای این طرح ها، الکترونیک شده و خیلی راحت می توان پرونده ها را رسیدگی و در سامانه های مالی پرداخت کرد، تصریح کرد: یکی دیگر از چالش های سازمان بیمه سلامت در مورد تعیین تکلیف بیمه زندانیان، مددجویان بهزیستی و ... بود.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان یادآور شد: زندانیان با ارائه معرفی نامه سازمان زندان ها یک کد یکتا دریافت می کنند و با مراجعه به بیمارستان ها می توانند خدمات بستری را با تعرفه دولتی دریافت کنند.

۴۵ نفر از اتباع و ۱۱ دانشجوی خارجی در لرستان بیمه شدند

فتحی بیرانوند افزود: در مورد افراد مجهول الهویه نیز در صورتی که معرفی نامه از بهزیستی داشته باشند می توانند خدمات بستری را با تعرفه دولتی دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه الان حدود ۴۵ نفر از اتباع را بیمه کرده ایم، گفت: در خصوص دانشجویان خارجی نیز امسال اقدام متمرکز تری صورت گرفت و تاکنون ۱۱ دانشجو را بیمه کرده ایم.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت دفترچه های بیمه سلامت سیل زدگان اظهار داشت: در همان روزهای اول سیل، صدور دفترچه را رایگان کردیم و ۸۰۰ نفر را بدون دوره انتظار و رایگان دفترچه صادر کردیم.

کد خبر 4722831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =