آلودگی آب بیجار با نفت/چاه های آب شرب  نگهبان ندارد

بیجار-آلودگی آب شرب بیجار و احساس طعم نفت در آب آشامیدنی به موضوع مهم این روز ها در بیجار تبدیل شده و نگرانی های زیادی را برای مردم در برخی از مناطق به وجود آورده است.

خبرگزاری مهر _ گروه استان ها: استفاده از آب آشامیدنی سالم از مطالبات به حق مردم است  اما طی دو روز اخیر در برخی از مناطق شهر بیجار از جمله منطقه شهرک آفتاب(فاز۱ و۲ حلوایی و مسکن مهر) آب آشامیدنی طعم نفت به خود گرفته و همین امر موجب نگرانی در مردم شده است.

شنیده ها حاکی از افزایش درخواست مردم برای استفاده از آب بسته بندی شده  در این منطقه را دارد و همین امر موجب  اعلام نارضایتی مردم در فضای حقیقی و مجازی شده است.

مردم مناطق شهرک آفتاب با گله مندی از وضع موجود از مسئولان خواستار رفع مشکل و توزیع آب شرب سالم تا زمان رفع مشکل هستند.

یکی از شهروندان بیجاری در همین راستا به خبرنگار مهر گفت: پس از شنیدن آلوده شدن آب بیجار با نفت اضطراب و نگرانی در ما ایجاد شده و برای اینکه کودکان ما دچار بیماری نشوند از آب بسته بندی شده استفاده می کنیم.

این شهروند بیجاری افزود: با توجه به شرایط اقتصادی خرید آب شرب بسته بندی شده برای ما مقدور نیست و از مسئولان تقاضا داریم تا زمان رفع مشکل آب شرب سالم را برای مردم تهیه کنند.

یکی دیگر از شهروندان بیجاری نیز ضمن اعلام نارضایتی از وضع موجود، اظهار داشت: الان ۲ روز است که آب شرب شهرک آفتاب آمیخته با نفت است و قابل مصرف نیست لطفا رسیدگی شود.

در راستای همین امر نشستی مشترک  با حضور اصحاب رسانه  با مدیرشبکه بهداشت ودرمان و رئیس آب وفاضلاب شهرستان بیجار ، به منظور رفع ابهام در خصوص آلودگی آب برگزار شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار در این جلسه  به وضعیت آب شرب بیجار اشاره کرد و اظهار داشت: آب شرب مصرفی بیجار در مناطق شهرک آفتاب(فاز۱ و۲ حلوایی ومسکن مهر)، سالم وعاری از هرگونه آلاینده میکروبی است.

حسین جعفری با تاکید براینکه تغییر مزه و طعم آب شرب به معنای ناسالم بودن آن نیست، گفت: پس از انجام آزمایشات چندین مرحله نمونه برداری عاری از میکروب بودن آب شرب بیجار در مناطقی که به نفت آلوده شده بود به اثبات رسید.

وی  تصریح کرد: در صوتیکه در بعضی مناطق طعم نفت در آب احساس می شود و چون با ذائقه مردم متفاوت است شاید مصرف این آب زیاد باب طبع نباشد می توانند از بطری های آب معدنی استفاده نمایند.

چاه های آب شرب بیجار نگهبان ندارد

در ادامه این جلسه بهزاد مرادی رئیس آبفار بیجار گفت:روز پنج شنبه ساعت ۸ صبح آلودگی آب چاه شماره ۳ قمشلو اطلاع داده شد و پس از بررسی های صورت گرفته،آلودگی چاه اب قمشلو به نفت برای ما به اثبات رسید.

وی به عدم وجود نگهبان در محل چاه های آب اشاره کرد و بیان داشت: چاه های آب شرب در بیجار و در تمام شهرهای استان نگهبان ندارد و مسئله الودگی آب توسط دستگاه امنیتی و انتظامی در دست بررسی است.

رئیس آبفار بیجار اضافه کرد: با همراهی ۵ اکیپ از استان، چاه مذکور خاموش و مخزن آب با ظرفیت ۲۵۰۰ لیتر  شستشو داده شد و مشکل تا حدودی رفع شد و در جهت رفاه حال مردم آب مخزن ذخیره که عاری از هرمشکلی بود به جریان افتاده است.

وی تاکید کرد: عملیات شستشو مخازن ادامه دارد و مردم درصورتی که طعم آب با ذائقه آنان تطابق ندارد می توانند از آب بطری های بسته بندی شده استفاده کنند.

کد خبر 4725127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =