آغاز به تحصیل۸۰۰ هزار دانش آموز در استان اصفهان

اردستان- رئیس اداره فرهنگی، هنری آموزش و پرورش اصفهان گفت: از آغاز مهرماه ۸۰۰ هزار دانش آموز در هفت هزار مدرسه در استان اصفهان سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

مرتضی شکری در گفتگو با خبرنگار مهر، در اردستان اظهار داشت: سه واژه مهر، محبت و معلم که با«م» آغاز می شود و در واقع محبتی است که در دل دانش آموزان کاشته می شود.

وی افزود: در زمانی قرار گرفته ایم که دشمن با تمامی ظرفیت های خود تلاش دارد  تا دانش آموزان را با رخنه به دل و ذهنشان از آداب اسلامی برگردانند.

رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش اصفهان گفت: با توجه به کمبود امکانات و منابع مالی تنها هدفی که می توانیم ما آموزش و پرورشی ها داشته باشیم آموزش مهر، محبت و لبخند است تا دانش آموزان را به سمت مسائل احکام،  اسلام و انقلاب سوق دهیم.

وی ابراز داشت: در اولین روز مهر بیش از ۱۴ میلیون نفر دانش آموز در سراسر کشور در ۱۱۰ هزار مدرسه بر سرکلاسهای درس حاضر می شوند که سهم استان اصفهان ۸۰۰ هزار دانش آموز در هفت هزار مدرسه است.

شکری تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در کنار موضوعات آموزشی، مسائلی همچون پرورشی آنها را با مسائل دینی، هنری، قرآنی و ورزشی آشنا کنیم و شاهد این باشیم تا نشاط را به دانش آموزان تزریق کنیم.

والدین به مسائل اخلاقی دانش آموزان خود بها دهند

رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش اصفهان تاکید داشت: از خانواده ها انتظار داریم همانطور که در موضوع درس دانش آموزان دقت می کنند به مسائل اخلاقی و فرهنگی هنری نیز بهاء دهند و سعی کنند دانش آموزان آنها یک کار  مهارتی را در دل مدرسه یاد بگیرند که اگر در درس و مدرسه موفق نبودند بتوانند در یکی از این مسائل برای خود اشتغالی ایجاد کنند.

کد خبر 4728607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =