پروژه های نیمه تمام آذربایجان غربی افتتاح نشدند/وعده هاادامه دارد

ارومیه – نیمه نخست امسال در آذربایجان غربی نه تنها وعده های تکراری مسئولان مبنی بر افتتاح طرح های نیمه تمام محقق نشد بلکه برخی طرح ها نیز دستمایه طنز شدند.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها، سکینه اسمی: امسال در آذربایجان غربی قبل از شروع هفته دولت تبلیغات وسیعی در زمینه بهره برداری از طرح های عمرانی بزرگ که سالهاست مردم استان چشم انتظار به ثمر رسیدن آنها بودند صورت گرفت و بارها عنوان شد این طرح های مهم ملی استان با حضور معاون اول رئیس جمهوری کشورمان به بهره برداری می رسد.

ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ۱۵ ساله ارومیه، بیمارستان آیت الله خویی ۲۵ ساله، تصفیه‌خانه آب شرب پلدشت و دهها طرح عمرانی در بخش کشاورزی که امسال قرار بود با حضور معاون اول رئیس جمهوری هفته دولت در آذربایجان غربی به بهره برداری برسد اما نه تنها جهانگیری هفته دولت به استان نیامد بلکه طرح ها هم به بهانه آماده نبودن ورزشگاه و تجهیز بیمارستان افتتاح نشدند تا بار دیگر مردم چشم انتظار باقی بمانند.

طرح های مهم کشاورزی و عمرانی استان که برای هفته دولت امسال پیش بینی شده بودند برخی حتی بعد از اتمام هفته دولت بدون حضور مقامات کشوری به بهره برداری رسیدند، افتتاح برخی از طرح های عمرانی تا انتهای ماه شهریورماه نیز طول کشید.

هفته دولت امسال در کنار عدم بهره برداری طرح های مهم افتتاح یک ترانس برق در تکاب توسط چندین مسئول طی مراسمی سوژه طنز رسانه ها نیز شده و ویدئو این بهره برداری بارها از سوی رسانه ها دستمایه طنز و شوخی شد.

نگاهی به آمار و ارقام طرح های افتتاحی هفته دولت در آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی با حضور در گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی قبل از آغاز هفته دولت اعلام کرد:همزمان با هفته دولت ۹۱۲ طرح عمرانی با ۱۰ هزار و ۲۱۲ میلیارد ریال هزینه و ۶۲ طرح اقتصادی با یک‌هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدمهدی شهریاری در این برنامه عنوان کرده بود، دولت تدبیر و امید طی ۶ سال گذشته ۲۰۰ هزار میلیارد ریال در این استان سرمایه‌گذاری کرده است که رقمی بی‌نظیر به‌شمار می‌رود و شاخص‌های اقتصادی در استان به میزان قابل‌توجهی افزایش‌یافته که در بخش‌های بهداشت و درمان، راه و عمران روستایی و دیگر بخش‌های اقتصادی مشهود بوده‌ است.

این اظهارات در حالی عنوان می شود مردم هنوز ثمرات این سرمایه گذاری ها را لمس نکرده اند حتی تاسیسات برخی طرح های عمرانی از جمله بیمارستان آیت الله خویی و ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه به دلیل طولانی شدن مدت زمان اجرا سوال برانگیز می شوند.

مردم استان امسال منتظر تحقق وعده های افتتاح طرح های بزرگی چون ورزشگاه ۱۵ هزار نفری و بیمارستان آیت الله خویی بودند.

بنر و هزینه های کلان برای طرحی که افتتاح نشد

ورزشگاه ۱۵ساله ۱۵ هزار نفری ارومیه سال ۸۳ کلنگ زنی شد و قرار بود هفته دولت امسال بعد از بارها خلف وعده با حضور وزیر ورزش و جوانان به بهره برداری برسد هر چند بنرهای متعددی در سطح شهر مبنی بر افتتاح این طرح نصب شد اما نه تنها سلطانی به ارومیه نیامد بلکه ورزشگاه نیز افتتاح نشد.

هر سال با نزدیک شدن هفته دولت و نیز بازدید های مسئولان کشوری در طول سال وعده جدیدی مبنی بر بهره برداری از این طرح ورزشی به گوش می رسد اما هیچ کدام این وعده ها تاکنون رنگ واقعیت به خود نگرفته است.

با طولانی شدن پروسه احداث و تکمیل این پروژه  قسمت کلانی از بودجه استانی برای این ورزشگاه هزینه می‌شود ولی چون آن‌چنان پیشرفتی در این پروژه رخ نمی‌دهد سبب نیاز مجدد به بودجه شده است این در حالی است که آذربایجان غربی به دلیل ظرفیت بالای ورزشی می تواند با احداث این ورزشگاه شاهد میزبانی های ملی و حتی بین المللی باشد.

این ورزشگاه یکی از نیازها و مطالبه های اساسی ورزش دوستان شهر ارومیه و آذربایجان غربی است و با اتمام آن شاهد برگزاری مسابقات لیگ فوتبال کشور در آن خواهیم بود.

بیمارستان آیت الله خویی سه دهه در صف افتتاح

نزدیک سه دهه کلنگ زنی بیمارستان آیت الله خویی در شهرستان خوی می گذرد و هر سال هفته دولت این طرح به مانور تبلیغاتی مسئولان استان تحت عنوان بهره برداری از بزرگترین بیمارستان تبدیل می شود اما تاکنون این وعده ها رنگ واقعیت به خود نگرفته است.

اواخر مردادماه رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی چندین باز روند تکمیل و تجهیز بیمارستان خوی بازدید کرد و وعده داده بود تا در هفته دولت امسال این  بیمارستان افتتاح شود اما با اتمام هفته دولت خبری از افتتاح آن نشد و دلیل عدم افتتاح هم تا کنون اعلام نشده است.

با این حال رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی چهارشنبه ۶ شهریور ماه  دوباره از بیمارستان آیت الله خویی بازدید کرد و گفت: همچنان برای افتتاح و بهره برداری از بیمارستان آیت الله خویی مصمم هستیم.

جواد آقازاده گفت: این پروژه سالها پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد داشته و راکد مانده بود اما در مدت کوتاهی تکمیل شد و ما همچنان برای افتتاح و بهره برداری از بیمارستان آیت الله خویی مصمم هستیم تا ضمن ایجاد زیرساختهای مناسب شاخص های سلامت استان را هم ارتقا دهیم، با وجود برخی حاشیه پردازیها شاهدیم که تجهیزات جدید در این بیمارستان بکار گرفته می شود.

در ابتدا قرار بر اجرای بیمارستان آیت الله خویی به‌صورت ۵۱۵ تخت خواب، توسط جامعه خیرین سلامت بود، اما به علت بزرگ بودن پروژه و نیاز آن به منابع مالی بیشتر نیاز به جذب اعتبارات دولتی مطرح شد و بدین طریق پروژه با تاخیر سه دهه ایی رو به رو شد.

تقاطع آذربایجان در لیست پروژه‌های افتتاحی هفته دولت قرار نگرفت

همچنین مسئولان وعده افتتاح تقاطع آذربایجان را در این هفته داده بودند هیچ نامی از این پروژه در لیست پروژه‌های افتتاحی دیده نشد.

پروژه تقاطع چهار سطح آذربایجان یکی از پراهمیت‌ترین پروژه‌های مدیریت شهری ارومیه است که با ۴ تراز حرکت ترافیکی جنوب شهر و خروجی آن را ساماندهی می‌کند، ساماندهی ترافیک در ۱۲ ورودی و خروجی شهر، تسهیل ارتباط شهری و شمال و جنوب استان و افزایش ایمنی در تردد عرضی عابران پیاده در سایه این پل میسر می‌شود.

کاهش تعداد نقاط برخورد رویکردهای ترافیکی و اصلاح نقاط خطرناک، افزایش سطح سرویس تقاطع با کاهش زمان تأخیر تراکم وسایل نقلیه و افزایش سرعت حرکت و کنترل تعداد خودرو از ورودی خروجی جاده مهاباد به تقاطع غیر هم‌سطح که سال ۱۳۹۴ حدود ۱۰ میلیون و ۶۶۰ هزار خودرو بود از اهداف احداث این پل است.

استاندار آذربایجان غربی هفته دولت امسال عنوان کرده است، به آینده توسعه استان بسیار امیدواریم و مطمئن هستیم با همراهی مردم که در سال های اخیر نیز به خوبی اتفاق افتاده، می‌توانیم سرعت توسعه را در مناطق مختلف استان افزایش دهیم.

هر چند آمار و ارقام های هفته دولت امسال در استان نسبت به سال گذشته تفاوت قابل توجهی داشت و منکر اقدامات خوب دولت طی امسال در استان نیستیم اما باید منتظر ماند و دید طرح های مهم درمانی و عمرانی استان امسال به بار بنشیند تا مردم نیز به توسعه استان امیدوار شوند.

کد خبر 4730417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =