یک دستگاه اتوبوس برای راه اندازی کتابخانه سیاردرسنندج اختصاص یافت

سنندج - شهردار سنندج گفت: با هدف ارتقای سطح دانش عمومی و همچنین ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی یک دستگاه اتوبوس جهت راه اندازی کتابخانه سیار اختصاص می یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، حشمت الله صیدی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر سنندج برگزار شد، با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیر بسزایی در روند جامعه پذیری و ارتقاء فرهنگ دارد، اظهار داشت: ترویج این سنت حسنه در راستای اشاعه فرهنگ کتابخوانی و ارتقای شاخص های مطالعه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: توسعه زیرساخت های فرهنگی در میان شهروندان از اهمیت ویژه ای برخورادر است و باید برای انس گرفتن شهروندان، جوانان و نوجوانان با کتاب تمام تلاش و توان خود را به کار ببندیم.

شهردار سنندج از اختصاص یک دستگاه اتوبوس جهت راه اندازی کتابخانه سیار در سنندج خبر داد و ادامه داد: با هدف ارتقای سطح دانش عمومی و همچنین ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی یک دستگاه اتوبوس جهت راه اندازی کتابخانه سیار اختصاص می یابد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این دیدار از همکاری مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج تقدیر و تشکر کرد و بیان کرد: پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری ها به کتابخانه ها که حق قانونی آنان بوده توسط شهرداری بموقع پرداخت شده است.

محمد عبدالملکی یادآور شد: نهادهای مردمی همچون شهرداری و شورای اسلامی شهر می توانند بستر لازم برای ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه را مهیا کنند و در این راستا باید تمامی نهادها و حوزه های مختلف همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.

کد خبر 4732569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =