تحول و تفاوت‌ها در دادگستری هرمزگان قابل لمس است

بندرعباس - رئیس قوه قضائیه گفت: تحول و تفاوت‌ها در هرمزگان قابل‌لمس است و در گزارش‌های مردمی و بازرسی شاهد این ارتقا هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ظهر پنجشنبه در دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی هرمزگان، اظهار داشت: قضات در هر جایگاهی که قرار دارند باید حسینی عمل کند و بداند که به جایگاه امام علی (ع) تکیه زده است.

وی با بیان اینکه انتظار داریم که قلم قضات بر مدار عدالت بچرخد، اظهار کرد: قضات در برخی مناطق با مشکلاتی نظیر آب و هوای منطقه و کمبود نیروی انسانی روبرو هستند اما باید با عزت نفس و محکم به کار خود ادامه دهند.

عالی‌ترین مقام قضایی کشور قضات را فردی نفوذ ناپذیر دانست و خاطرنشان کرد: تمام ابعاد وجود قضات باید از خدا پر شده باشد و تمام کارکنان دستگاه قضایی کمک می‌کند تا حکمی بر اساس عدالت صادر شود.

وی ادامه داد: اقدامات و قابلیت‌های شوراهای حل اختلاف نباید نادیده گرفته شود این شوراها در اختلافات قومی اقدامات بزرگی را انجام داده‌اند.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: با جهاد و تلاش در راستای گره گشایی از مشکات مردم سنگر ایران سالامی حفظ خواهد شد.

وی اضافه کرد: با وجود کمبودها و مشکلات فراوان خدمات مناسبی توسط دستگاه قضایی ارائه شده است و تمامی کارکنان قضایی در راستای افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام جمهوری اسلامی است و نقش مهمی در افزایش امنیت ملی دارد.

رئیس قوه قضائیه دقت را مهم‌ترین مولفه قضات دانست و اظهار کرد:  قضات باید با صبر و شکیبایی و احترام مردم و طرفین دعوا عمل کنند.

وی با بیان اینکه نسبت به کمبودها و مسائل رفاهی کارکنان دادگستری هرمزگان نیز واقف بوده، عنوان کرد: باید شرایط جنگ اقتصادی با دشمن را درک کنیم. دشمن در این جنگ به دنبال محدود کردن قدرت ایران در منطقه است اما هرگز موفق نخواهد شد.

رئیس قوه قضائیه اولویت دستگاه قضا را بهبود کمبودها دانست و عنوان کرد: ۹ هیئت به شهرستان‌ها و ۵ هیئت در مرکز استان مستقر و در حال بررسی وضعیت و کمبودها هستند و بخشی از این کمبودها در شورای عالی قضایی استان هرمزگان مطرح و امیدواریم برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه حضور و اقدامات صالحی در دادگستری هرمزگان نوید روزهای خوبی در دستگاه قضایی هرمزگان می‌دهد، افزود: تحول و تفاوت‌ها نیز قابل‌لمس است و در گزارش‌های مردمی و بازرسی شاهد این ارتقا هستیم.

آیت‌الله رئیسی گفت: امیدواریم در استان هرمزگان شاهد کاهش ورودی به پرونده‌ها، رفع اطاله دادرسی، کاهش جمعیت کیفری و شاهد افزایش سرمایه اجتماعی نسبت به دستگاه قضایی باشیم. پیشرفت و توسعه استان هرمزگان در گروه تعامل دستگاه قضایی و اجرایی در تمامی بخش‌هاست.

وی اظهار داشت: باید بدانیم در گام دوم انقلاب اسلامی ضمن آموختن تجربه از گام اول و آنچه در گام اول از موفقیت‌ها داشتیم و شناسایی کاستی‌ها، در گام دوم باید همه نقش ایفا کنند.

عالی‌ترین مقام قضایی کشور با اشاره به اینکه مردم باید احساس کنند در دستگاه قضایی حقشان شناخته و داده می‌شود، عنوان کرد: دستگاه قضایی با تشخیص صحیح حق و باطل باعث خواهد شد که تا مردم دستگاه قضا را محیط امن خود بدانند.

وی اضافه کرد: حق باید به درستی شناخته شود تا مردم به آن گرایش پیدا کنند و تا انتها پای آن بایستند.

آیت‌الله رئیسی گفت: شهدای کربلا حق را به خوبی تشخیص دادند و رمز بقای آنان همین ایستادگی‌شان در پای حق و در برابر ظلم بوده است.

کد خبر 4736156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =