خطر جانی در پیست دوچرخه سواری فرخ شهر وجود دارد/احتمال سقوط سنگ

شهرکرد- پیست دوچرخه سواری فرخ شهر هم اکنون به علت عدم توجه به مناسب سازی به یکی از خطرناک ترین مکان های ورزشی تبدیل شده و احتمال سقوط سنگ به داخل پیست هر لحظه وجود دارد.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: پیست دوچرخه سواری فرخ شهر در پایین دست تپه نور الشهدای این شهر احداث شده است. این پروژه  حدود یک ماه پیش به بهره برداری رسیده است.

این پروژه از آن دسته پروژه هایی است که در مدت زمان بسیار کوتاهی برای افتتاح تکمیل می شوند و مورد بهره برداری قرار می گیرند. در حال حاضر این پروژه در حالی به بهره برداری رسیده است که خطر جانی برای بسیاری از ورزشکاران این شهر دارد.

این پیست دوچرخه سواری  در پایین ترین نقطه تپه نور الشهدا به دور این تپه احداث شده و هر لحظه خطر سقوط سنگ از بالای تپه بر سر افرادی که در این پیست دوچرخه سواری و یا پیاده روی می کنند، وجود دارد.

 هم اکنون تکه های سنگ سقوط کرده از بالای تپه در کنار این پیست قابل مشاهده است.

پیست دوچرخه سواری فرخ شهر جانمایی مناسبی ندارد

 رئیس سابق شورای اسلامی دوره چهارم در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه این پیست دوچرخه سواری جانمایی مناسبی نداشته است، بیان کرد: این پیست دوچرخه سواری غیر استاندارد است و اصول فنی در احداث این پیست دوچرخه سواری مورد توجه قرار نگرفته است.

حسین کاوه بیان کرد: به علت ارتفاع بالای تپه و قرار گرفتن پیست در پایین تپه احتمال سقوط سنگ در این پیست بسیار زیاد است و باید مناسب سازی لازم از سوی شهرداری در این زمینه انجام شود.

وی بیان کرد: این پیست دوچرخه سواری در گذشته قرار بود از منطقه گردشگری قنات بروی تا بیمارستان امام علی(ع) فرخ شهر احداث شود که در حال حاضر شاهد این هستیم این پیست در این منطقه احداث شده است.

 رئیس سابق شورای اسلامی دوره چهارم بیان کرد: رعایت نکردن اصول فنی در زمینه آسفالت این پیست از دیگر مشکلات مهم این مکان ورزشی به شمار می رود.

وی بیان کرد: باید تمهیدات لازم برای حفاظت از جان شهروندان در پی سقوط سنگ در این پیست دوچرخه سواری از سوی شهرداری در کوتاه ترین زمان اندیشیده شود.

فوت پسر ۱۱ ساله در پی دوچرخه سواری در این منطقه

این پروژه در حالی به سرعت تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفت که چندی پیش یک کوک ۱۱ ساله در پی دوچرخه سواری در این منطقه دچار ضربه مغزی شد و فوت کرد.

مسئول دفتر پرستاری بیمارستان امام علی (ع) فرخ شهر در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: یک پسر بچه ۱۱ساله دوم مهرماه سالجاری توسط اورژانس به بیمارستان امام علی(ع) فرخ شهر انتقال داده شده است.

زهرا سلیمی افزود: به دلیل اینکه بیمار حال خوبی نداشت با اطلاع اورژانس تیم احیا در بیمارستان آماده بود و بعداز ورود بیمار ساعت ۱۶:۳۵ عملیات احیا به مدت ۴۵ دقیقه انجام شد که متاسفانه به دلیل حال عمومی بسیار بد، خونریزی مغزی و بینی و کاهش سطح هوشیاری ساعت ۱۷:۳۵ فوت کرد.

وی بیان کرد: علت جراحت سقوط از ارتفاع با دوچرخه اعلام شده است.

پیست دوچرخه سواری فرخ شهر پایین دست تپه نور الشهدا این شهر قرار گرفته است و تاکنون حدود ۶۰۰میلیون تومان اعتبار برای زیر سازی، آسفالت و نورپردازی در این پیست هزینه شده است شهردار فرخشهر در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: پیست دوچرخه سواری فرخ شهر پایین دست تپه نور الشهدا این شهر قرار گرفته است و تاکنون حدود ۶۰۰میلیون تومان اعتبار برای زیر سازی، آسفالت و نورپردازی و... و. در این پیست هزینه شده است.

سید عبدالحسین حسینی در خصوص خطرات احتمالی این پیست دوچرخه سواری بیان کرد: این پیست به طور طبیعی دارای اختلاف ارتفاع با تپه نور الشهدا است و برای مناسب سازی این امر برنامه داریم تا به یک المان شهری تبدیل شود.

وی  ادامه داد: اکنون در حال انجام مطالعات این طرح هستیم تا در سال آینده از محل اعتبارات شهرداری  مناسب سازی انجام شود.

شهردار فرخشهر با اشاره به فوت کودکی در این پیست در چند روز گذشته، گفت: این کودک در حال دوچرخه سواری در تپه نورالشهدا بوده که در شیب ۴۰تا ۵۰درجه به مانع برخورد کرده و به داخل پیست افتاده است.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی از صحنه بازدید داشته که این مسئله به پیست ارتباطی ندارد که سرعت بالا و عدم کنترل وسیله نقلیه علت حادثه بوده است.

شهردار فرخشهر ادامه داد: بعد از صدور رای مراجع قضایی مشخص خواهد شد که پیست دوچرخه سواری علت حادثه نبوده است.

 افتتاح پیست دوچرخه سواری برای اولین بار در شهر فرخ شهر به عنوان یک عامل جذاب تمام کودکان و نوجوانان برای دوچرخه سواری به این منطقه کشانده است بسیاری از مردم نیز برای پیاده روی وارد این پیست دوچرخه سواری می شوند. خطر سقوط سنگ و جراحت و حتی فوت هر لحظه برای شهروندان فرخ شهر وجود دارد و این در حالی است که شهردار فرخ شهر زمان مناسب سازی این پروژه را در سال آینده اعلام می کند.

این پروژه برای حفظ جان مردم باید در کوتاه ترین زمان مناسب سازی شود تا مردم با خیالی آسوده اقدام به فعالیت های ورزشی بکنند. اگر شهرداری اعتبارات لازم را نیز ندارد باید این پیست تعطیل شود و از تردد در آن پرهیز شود تا مشکلی پیش نیاید.

کد خبر 4738057

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =