برخی دستگاه های اجرایی کرمان در بحث سیلاب کوتاهی کرده اند

کرمان - مدیرکل بازرسی استان کرمان با انتقاد از ساخت و سازهای متعدد و ایجاد پست برق در بستر رودخانه‌ها گفت: تعدادی از مدیران مربوطه به منظور ارائه مطالب خود به دستگاه قضائی احضار شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد آبیار صبح شنبه در نشست شورای حفظ حقوق بین‌الملل استان کرمان بیان داشت: دهیاران را مکلف کنیم تا در هر منطقه از تخلفات انشعاب غیر مجاز برق جلوگیری کنند.

وی افزود: در سراسر کشور مدیران باید در ارتباط با تخلفات انشعاب برق با یکدیگر تعامل داشته باشند و در استان کرمان نیز این بحث باید اتفاق بیفتد.

بازرس کل استان کرمان به ساخت و ساز در مسیر سیل اشاره کرد و گفت: در تمامی ادارات استانی به صورت فوق العاده موضوع را مطرح کردیم وظایف و تکالیف در سراسر استان بررسی شد و به نتایج خوبی رسیدیم با ۲۹ پیشنهاد کاربردی فرستادیم.

آبیار تصریح کرد: ما مشکلات و ایرادات شهرستان‌هایی که در معرض سیل قرار دارند را شناسایی کردیم و شاید بتوان گفت بیشترین قصور مربوط به دستگاه‌های اجرایی است.

وی افزود: به عنوان مثال در برخی از شهرستان‌های استان کرمان در مسیر بستر رودخانه ساخت و ساز شده که خطر را بیشتر کرده است همچنین در برخی از ساخت و سازها در بررسی میدانی مشخص شده که در زمانی که سیل راه بیفتد خسارات زیادی را به بار می‌آورد.

بازرس کل استان کرمان یادآور شد: چندین پست برق در بستر رودخانه در برخی از شهرستان‌ها وجود دارد که باعث تعجب است که چگونه مطالعه شده که این عملیات در بستر رودخانه انجام گرفته است؟

آبیار خاطرنشان ساخت: بعد از بررسی این موارد، مشکلات مورد پیگیری قرار گرفته است لذا آمار اعلام شده آمار خوبی نیست ما شش هزار کیلومتر رودخانه داریم که دو هزار و ۸۰۰ کیلومتر ساخت وساز در بستر رودخانه‌ها قرار دارند.

وی افزود: یکی از تکالیفی که در آیین نامه بند سه قرار دارد اگر در مسیر رودخانه‌ها درخواستی داده شد پروانه ساخت و ساز صادر نشود. 

آبیاراظهار داشت: ایرادات زیادی در این رابطه وجود دارد که اگر فکری به حال آن  نشود، مشکل جدی به وجود می آید ضمن این که بسیاری از ایرادات رفع شدنی هستند. 

بازرس کل استان کرمان افزود:  در ارتباط با بررسی خطاهای صورت گرفته اقدامات خوبی انجام شده و تعدادی از مدیران مربوطه به منظور ارائه مطالب خود به دستگاه قضائی احضار شده اند.

کد خبر 4743969

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =