محصولات صنایع تبدیلی اردبیل باید صادرات محور باشند

اردبیل - استاندار اردبیل گفت:سرمایه گذاران اردبیلی در تأسیس کارخانه‌های صنایع تبدیلی باید محصولات تولیدی صادرات محوری را انتخاب کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از استانداری اردبیل، اکبر بهنام‌جو پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه ساماندهی واحدهای صنایع تبدیلی استان اردبیل عنوان کرد:حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران در دستور کار قرار گرفته و آنها نیز باید محصولات بسته بندی و تبدیلی خود را طبق آخرین استانداردهای جهانی و صادرات محور انتخاب کنند تا در بازار عرضه دچار مشکل نشوند.

وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی همه باید شبانه روزی به صورت جهادی فعالیت تلاش کنند، گفت:مشکلات کارخانه نئوپان خلخال و مجوز توسعه این کارخانه توسط دستگاه‌های ذیربط صادر می‌شود و در آینده شاهد افزایش تولید و اشتغالزایی در این واحد صنعتی خواهیم شد.

استاندار اردبیل روش‌های نوین برای افزایش راندمان تولید و توسعه را یاد آور شد و افزود:سرمایه گذاران باید با بهره گیری از علوم اقتصادی و تولیدی سعی کنند در آینده با بحث فروش و صادرات با مشکل مواجه نشوند و ما نیز حمایت همه جانبه در راستای توسعه و پیشرفت طرح‌های اقتصادی مناطق مختلف بویژه در بحث صنایع تبدیلی خواهیم کرد.

 وی ایجاد شهرک تخصصی کشاورزی در کشت و صنعت مغان را خارج از دستور العمل بر شمرد و افزود: سرمایه گذار مجتمع صنایع تبدیلی در کشت و صنعت مغان باید برای هر واحد تولیدی خود مستقل مجوز دریافت کند و در این راستا سازمان جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های ذیربط همکاری لازم را خواهند داشت.

بهنام جو احداث کارخانه‌های زنجیره ای در کشت و صنعت مغان و احیای چندین واحد در این منطقه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: عوامل مرتبط باید تمامی مجوزهایی که به منظور ایجاد صنایع تبدیلی در کشت و صنعت صادر شده و تا به حال چند مورد اجرا شده است را احصا کنند.‌

وی همچنین از سرمایه گذاران بخش خصوصی کشت و صنعت خواست برنامه‌ها و درخواست‌های صنایع تبدیلی خود را به صورت مکتوب برای یک سال آینده اعلام کنند تا در مواقع صدور مجوز و موافقت‌های اصولی دوباره کاری نشود.

بهنام جو ادامه داد: لیست کامل واحدهای صنایع تبدیلی ، واحدهای راکد و نیمه فعال و میزان تولید و میزان اشتغال آنها تا جلسه آینده احصا شود و برنامه ریزی‌ها طبق تقویم اقتصادی برای احیای آنها انجام شود.

کد خبر 4748656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =