عملکرد رسانه در معرفی ظرفیت‌های اربعین مطلوب است

زنجان-یک تهیه‌کننده تلویزیون گفت: خوشبختانه عملکرد رسانه‌ها در معرفی ظرفیت‌های اربعین حسینی مطلوب بوده است.

مجید الله‌وردی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه رسانه در عصر حاضر به‌عنوان یکی از ارکان مهم در مقوله ارتباطات به‌شمار می‌رود و این موضوع را می‌توان به عینه در بخش‌های مختلف جوامع مشاهده کرد، گفت: یکی از برهه‌هایی که این ظرفیت بیش از پیش نمود پیدا می‌کند، موضوع پیاده‌روی اربعین است که معتقدیم رسانه توانسته است در این زمینه به وظایف ذاتی خود عمل کند.

وی به حضور رسانه‌های مختلف در مقوله پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و با یادآوری اینکه تا به امروز شاهد حضور زائرانی از کشورهای آمریکا، انگلستان، چین و ... در قالب پیاده‌روی اربعین بوده‌ایم، تصریح کرد: بی‌شک، یکی از دلایل این حضور، معرفی ظرفیت‌های اربعین توسط رسانه بوده و این نوع معرفی تا حدود زیادی توانسته است این ظرفیت‌ها را به جهانیان معرفی کند.

مسئول استودیوی نجف اشرف با اشاره به نحوه حضور در این استودیو، ادامه داد: اعضای اکیپ مرکز قزوین از ۱۰ روز پیش در نجف مستقر بوده و ۹ نفر از اعضا نیز به صورت شبانه‌روز در این محل برای ارتباط با شبکه‌های استانی، ملی و بین‌المللی حضور دارند و روزانه بالغ بر ۱۵ ساعت - از ساعت ۶ صبح تا یک بامداد - ارتباط داریم و سعی کردیم به همه عواملی که در این مکان حضور پیدا می‌کنند، خدمت‌رسانی کنیم.

وی با بیان اینکه اگر نقصی در این روند وجود دارد، این خلاء نیز به برنامه‌های سازمان صدا و سیما برمی‌گردد و این در حالی است که تجربه سال‌های گذشته حاکی از آن است که برقراری ارتباط از این استودیو بدون مشکل صورت گرفته است، اظهار کرد: این استودیو متعلق به مجمع جهان اسلام بوده و چون اعضایی که در این استودیو حضور پیدا می‌کنند، به صورت گروهی عوض می‌شوند، لذا بهتر است یک متولی ثابت برای آن تعیین شود و بتواند در ایام خاص به‌ویژه پیاده‌روی اربعین، خدمات مربوطه را ارائه دهد.

الله‌وردی با اشاره به اینکه این استودیو در اختیار مراکز استان‌ها نیست و بخش اعظمی از تجهیزاتی که در این استودیو مستقر است، توسط سازمان صدا و سیما تامین شده و فقط مختص مجمع جهان اسلام نیست، بیان کرد: بخش عمده تجهیزات این استودیو توسط سازمان صدا و سیما و بخشی از آن نیز توسط مجمع جهان اسلام تجهیز شده است و امکاناتی که در این استودیو وجود دارد، با یک بازنگری اندک می‌توان آن را برای استفاده در مراسم مختلف تجهیز کرد، به شرطی که متولی ثابت برای این کار وجود داشته باشد.

این تهیه‌کننده با یادآوری اینکه استودیوی مذکور در حال حاضر دو منظوره بوده و رادیو اربعین نجف نیز در کنار ما به ارائه خدمات در این زمینه می‌پردازد که معتقدیم می‌توان این کار گروهی را تفکیک کرد، گفت: دو گروه از مرکز قزوین به نجف و کربلا اعزام شدیم که از این دو گروه، یک گروه مستقر در همین استودیو هستند و یک گروه دیگر نیز در عمود ۲۸۵ موکب امام رضا (ع) استقرار یافته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه همه تلاش ما این بوده که خالصانه به ارائه خدمات بپردازیم، خاطرنشان کرد: حدود چهار سال است که از این استودیو ارتباط‌گیری می‌شود و تا به امروز هر کسی که خواهان ارسال برنامه‌ای از این استودیو بوده، خدمات به نحو مطلوب ارائه شده است.

کد خبر 4749173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =