قرار گرفتن ۱۵ استاندارد خدمات پزشکی هسته‌ای در سامانه تائید خدمات

رئیس گروه پاراکلینیک سازمان بیمه سلامت ایران از قرار گرفتن ۱۵ استاندارد خدمات پزشکی هسته ای ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت در سامانه تائید خدمات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس گروه پاراکلینیک سازمان بیمه سلامت ایران گفت: استاندارد خرید راهبردی خدمت سنجش تراکم استخوان،  ۸ استاندارد خدمات سونوگرافی بارداری و ۱۵ استاندارد خدمات پزشکی هسته ای ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت و برخی دستورالعمل‌های سازمان در سامانه تائید خدمات قرار گرفت به طوری که تمام اقدامات قبل از انجام باید وارد سامانه شده و کد رهگیری دریافت کنند.

سید سعید انوری بیان کرد: بعد از اینکه تائید خدمات ام آر آی از سال گذشته با موفقیت انجام شد تصمیم بر آن شد که سایر خدمات پرتوپزشکی نیز تحت پوشش سامانه تائید خدمات قرار گیرد. لذا لازمه انجام این اقدام ایجاد وب سرویس در بیمارستان‌ها و مراکز طرف قرارداد بود که از اواخر سال گذشته با همکاری وزارت بهداشت محقق شد.

وی ادامه داد: پیش ازاین بیمارستان‌ها مجبور بودند که یک بار اطلاعات را وارد سامانه خود و یک بار وارد سامانه تائید خدمات کنند که این موضوع باعث دوباره کاری و ایجاد صف‌های طولانی می‌شد که با ایجاد وب سرویس مشکلات موجود تا حدود زیادی برطرف شده و تائید و عدم تائید خدمت بلافاصله با یکبار ورود اطلاعات نسخه بیمه شده اعلام می‌شود.

 رئیس گروه پاراکلینیک سازمان بیمه سلامت ایران گفت: افزایش رضایتمندی بیماران و مراکز درمانی ناشی از تسهیل فرآیند تائید خدمات باعث شد که سایر خدمات پرتوپزشکی از جمله سی تی اسکن، سونوگرافی، پزشکی هسته‌ای و سنجش تراکم استخوان نیز تحت پوشش سامانه تائید خدمات قرار گیرد که این اقدام از مرداد ماه سال جاری نهایی و اجباری شد.

 انوری تاکید کرد: سامانه تائید خدمات علاوه بر جلوگیری از انجام خدمات غیر ضروری و صرفه‌جویی در منابع از بسیاری آسیب‌های ناشی از انجام خدماتی همچون سی تی اسکن که دارای اشعه‌های مضر هستند، تا حدود زیادی جلوگیری می‌کند. باید توجه داشت که تمام این اقدامات در راستای دفاع از حقوق بیمه‌شدگان است و ما در برابر سلامتی آنها مسئول هستیم.

 رئیس گروه پاراکلینیک سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در صورت ابلاغ سایر استانداردها از سوی وزارت بهداشت در فاز بعدی آمادگی داریم که سامانه تائید خدمات را به سایر خدمات از جمله خدمات آزمایشگاهی و ژنتیکی نیز گسترش دهیم.

کد خبر 4759893

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =