عون: مطالبات مردم لبنان از خواسته های اقتصادی به سیاسی رسیده است

رئیس جمهور لبنان در سخنانی اظهار داشت که مطالبات مرم این کشور از خواسته های اقتصادی درباره مالیات آغاز شد و اکنون رنگ سیاسی به خود گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، رئیس جمهور لبنان در سخنانی اظهار داشت که اعتراضات این کشور با مطالبات اقتصادی به دلیل مالیات آغاز شد و به مطالبات سیاسی رسیده است.

«میشل عون» افزود: هنگامی که اعتماد بین مردم و دولت رنگ ببازد، طبیعی است که مردم خواستار تغییر دولت خواهند شد تا دولت جدید مطالبات آنها را شنیده و اجرا کند.

وی ادامه داد: من نیز با مردم همراهی کردم و گفتم که مطالباتشان برحق است و مطالبات خود من نیز هست. من آنها را به گفتگو با یکدیگر دعوت کردم اما پاسخی دریافت نکردم.

میشل عون در سخنانی تلویزیونی از قصر بعبدا گفت: من تنها برای ساخت کشور به ریاست جمهوری رسیدم و به فکر آینده خود نیستم و دنبال امور مادی نیستم. دست های من با تناقضات در حکومت و جامعه بسته شده است و هسته های فاسد نیز همچنان حضور دارند و در این میان برخاستن مردم به منزله فرصتی برای اصلاحات است.

عون همچنین تصریح کرد که با ایده دولت تکنوکرات موافق نیست و از نظر او دولت تکنوسیاسی (نیمی تکنوکرات ها و نیمی سیاسیون) برای اداره امور مناسب است.

رئیس جمهور لبنان در خصوص حزب الله هم اظهار داشت که تحمیل کنار زدن حزبی که یک سوم ملت لبنان را تشکیل می دهد، امکان پذیر نیست.

میشل عون ضمن تاکید بر حل بحران کنونی این کشور افزود که به لبنانی ها اطمینان می دهم که سپرده های آنان در بانک ها محفوظ است و دلیلی برای برداشت آن وجود ندارد.

کد خبر 4770876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =