دفاتر پیشخوان مردم را در استفاده از پوشش بیمه راهنمایی می‌کنند

معاون اداره کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: بدون شک مردم در مراجعه به دفاتر پیشخوان جهت استفاده از پوشش اجباری بیمه از راهنمایی‌های لازم استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمشید شایان فر گفت: موضوع تکمیل پوشش بیمه همگانی به ویژه برای افراد فاقد بیمه همواره مورد توجه سازمان بیمه سلامت بوده است، تاکنون در زمینه پوشش اجباری بیمه الزامی وجود نداشت؛ اما براساس بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم این الزام قانونی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه آیین نامه اجرایی پوشش اجباری بیمه درشهریور ماه امسال به تصویب هیات وزیران رسید افزود: با تصویب این آیین نامه افراد باید تا پیش از بیماری برای تحت پوشش قرارگرفتن مراجعه کنند.

شایان فر تاکید کرد: اگر فردی در حال حاضر دارای پوشش بیمه نزد سازمان بیمه سلامت درهرکدام از صندوق ها می باشد ، پس از اتمام اعتبار دفترچه خود می تواند با مراجعه به دفاترپیشخوان طرف  قرارداد پوشش بیمه ای فعلی خود را کماکان استمرار بخشد ؛ اما افرادی که برای اولین بار متقاضی بیمه شدن می باشند می توانند درصورت تمایل و با پرداخت حق بیمه کامل یکساله به مبلغ ۵۸۰ هزار و هشتصد تومان برای هر نفر بمدت یکسال از پوشش بیمه ای بهره مند گردیده و دفترچه بیمه دریافت نمایند. این افراد در صورت عدم توان پرداخت مبلغ مذکور می توانند درخواست ارزیابی وسع خود را در سامانه مربوطه ثبت نمایند. درخواستهای ثبت شده در سامانه جهت ارزیابی وسع به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بعنوان متولی انجام آن ارسال گردیده و وزارتخانه مذکور نیز حداکثر ظرف مدت یکماه نسبت به بررسیهای لازم و اعلام نتیجه اقدام خواهد نمود که این موضوع از طریق پیامک به فرد اطلاع رسانی خواهد شد.

معاون اداره کل بیمه گری و درآمد  سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: افراد مشمول می‌توانند بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان با مراجعه به آدرس اینترنتی  ihio.gov.ir درخواست پوشش بیمه نمایند.

شایان فر افزود: آموزشهای لازم در این زمینه به کاربران دفاتر پیشخوان ارائه گردیده و مراجعین بطور حتم میتوانند از توضیحات کارکنان این مرکز استفاده  نمایند. ضمن آنکه متقاضیان میتوانند با مراجعه به سامانه ثبت نام در بخشی که با عنوان سوالات متداول  مشخص شده است از راهنمایی لازم بهره مند گردند و یا سوالات و ابهامات خود را مستقیما از طریق شماره ۱۶۶۶ از کارشناسان مربوطه مطرح نمایند.

کد خبر 4771524

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =