بالاترین نرخ نوسازی مسکن در منطقه ۱۰

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، گفت: بالاترین نرخ نوسازی مسکن در ۱۰ سال گذشته در منطقه ۱۰ اتفاق افتاده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاوه حاجی علی اکبری، با بیان اینکه از سال گذشته افزایش دامنه فعالیت های دفاتر توسعه محلات به همه حوزه های بازآفرینی و نوسازی شهری مطرح شد، خاطرنشان کرد: بر این اساس سه رویکرد برنامه محوری، محله محوری و مشارکت محوری در اقدامات شهرداری تهران بیشتر مورد توجه قرار گرفت و در برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران نیز منعکس شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اظهار داشت: منطقه ۱۰ به لحاظ میزان بافت فرسوده ای که دارد، یکی از ۵ منطقه اول تهران به شمار می رود و فشردگی در این منطقه بیش از اندازه است.

وی افزود: در میان و یا درکنار بافت فرسوده منطقه ۱۰، فضاهای آزاد و یا دسترسی های مناسب وجود ندارد، زمین های قابل توجهی به عنوان خدمات عمومی در این محدوده وجود ندارد، دسترسی ها عموماً خیابان های کم عرضی هستند که به دلیل بدنه های تجاری، تعریض در آنها غیرممکن است و نمی توان با رویکردهای سنتی در آنها اقدام به مداخله کرد.

علی اکبری با بیان اینکه بالاترین نرخ نوسازی مسکن در ده سال گذشته در منطقه ۱۰ اتفاق افتاده است، تصریح کرد: به دلیل تمایل قابل توجه طبقه متوسط برای زندگی در این منطقه، در برخی محلات منطقه شاهد نوسازی ۶۰ درصد پلاک های مسکونی هستیم و این امر باعث شده کمبود خدمات در بافت فرسوده این منطقه شدیدتر و بیشتر شود.

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران تأکید کرد: بزرگترین و مهمترین نیازمندی که محله های منطقه ۱۰ دارند بحث تأمین پارکینگ های عمومی، تأمین فضای سبز، بازگشایی معابر و خدمات پشتیبان سکونت است که باید برای ارتقای کیفیت زندگی در این محله ها انجام شود.

سید محمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی، بر لزوم توجه به تهیه طرح ها به صورت همه جانبه اعم از اجتماعی واقتصادی وفرهنگی تاکید کرد و متذکر شد: موضوعات بایستی به گونه ای تهیه گردد که مطالعات، پارسل به پارسل انجام گرفته شده باشد. 

شهردار منطقه ۱۰ نیز بر لزوم توجه به موضوع بازآفرینی در محلات دارای بافت فرسوده منطقه و لزوم همکاری و هم‌افزایی بین دستگاه‌ها به منظور حل و بهبود مسائل در اجرایی شدن طرح‌ها تأکید کرد.

کد خبر 4771826

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =