سهم یک درصدی شرکت ملی نفت ایران در شرکت انگلیسی بی.پی

شرکت ملی نفت ایران بر اساس لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور، سهم یک درصدی در شرکت بی‌پی انگلستان و سهم ۶.۴ درصدی در شرکت شل سنگال دارد. 

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس لایحه بودجه سال ۹۹  شرکت ملی نفت ایران سهم یک درصدی در شرکت بی‌پی انگلستان و سهم ۶.۴ درصدی در شرکت شل سنگال دارد. 

این شرکت‌ها موضوع جزء ۸ بند (ط) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۸ هستند. بر اساس جزء ۸ بند (ط) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۸  سازمان برنامه و بودجه کل کشور موظف است با همکاری وزارت نفت، نسبت به تنظیم روابط مالی جدید بین دولت و شرکت های اصلی تابعه وزارت نفت ظرف شش ماهه اول سال ١٣٩٨ اقدام و پس از اخذ مجوزهای قانونی، در پیوست جداگانه‌ای، مبنای تهیه بودجه سال ١٣٩٩ قرار دهد. روابط مالی جدید باید علاوه بر ایجاد شفافیت در رابطه دولت و شرکت های مذکور، همه منابع و مصارف مرتبط با نفت و گاز و مشتقات مربوطه را در بر گیرد و موجب تقویت عملکرد و هویت شرکتی آنها شود.

سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است علاوه بر بودجه شرکت هایی که مجموع سهام دولت و زیرمجموعه های دولتی در آنها بالای ۵۰درصد است، اطلاعات مربوط به کلیه شرکت هایی را که مجموع سهام دولت و زیرمجموعه های دولتی در آنها کمتر از ۵۰ درصداست، به تفکیک میزان سهام، مبلغ سود سهام واریزی و اطلاعات عملکردی به صورت مستقل در پیوست ذیربط لایحه بودجه ١٣٩٩ درج و ارائه کند.

لیست تمام شرکت‌هایی که شرکت ملی نفت زیر ۵۰ درصد در آنها سهم دارد در جدول زیر آمده است.
 

کد خبر 4791962

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =