زیرساخت‌های لازم برای مقابله با ملخ‌های صحرایی فراهم شده است

بوشهر- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برای مقابله با ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر امکانات، تجهیزات و زیرساخت‌های لازم از جمله وسایل سم‌پاش زمینی و هواپیمای فراهم‌شده است.

محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) درباره خطر هجوم ملخ‌های صحرایی به کشور از جمله استان‌های جنوبی هشدار داده است.

وی تصریح کرد: استان‌های بوشهر، هرمزگان و دیگر مناطق در خطر هجوم ملخ‌های صحرایی قرار دارند، این ملخ‌ها بر اساس پیش‌بینی فائو از عربستان وارد ایران می‌شوند که استان بوشهر در معرض خطر این افت قرار دارد.

آمادگی برای مقابله با ملخ‌های صحرایی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر به آمادگی استان برای مقابله با این افت پرداخت و گفت: برای مقابله با ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر زیرساخت‌های لازم از جمله تجهیزات سم‌پاش زمینی، سم مورد نیاز و هواپیمای سم‌پاش فراهم‌شده است.

منوچهری با بیان اینکه بیش از ۶۰ هزار هکتار اراضی گندم، جو و کلزای استان بوشهر رشد قابل‌توجهی کرده‌اند، افزود: با توجه به بارش‌های مطلوب باران سبزه‌های مزارع رشد قابل‌توجهی کرده‌اند که در صورت هجوم ملخ‌ها شرایط مشکلی برای محصولات کشاورزی ایجاد می‌کنند.

وی بیان کرد: کشاورزان در هر منطقه‌ای که ریزش ملخ‌ها را مشاهده کردند، تیم‌ها و اکیپ‌های مبارزه کننده جهاد کشاورزی را برای پایش و سم‌پاشی مطلع کنند.

ردیابی و رصد مناطق مورد هجوم ملخ‌ها

منوچهری اضافه کرد: شبانه‌روز مناطق مختلف استان بوشهر در زمینه هجوم ملخ‌ها ردیابی و رصد می‌شود و تاکنون گزارشی از هجوم و ریزش ملخ‌ها در نقاط مختلف استان بوشهر ارائه نشده ولی استان از آمادگی کاملی برای مقابله با این افت برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با تأکید بر همکاری همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط و کشاورزان برای مقابله با افت ملخ صحرایی خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌ها و کشاورزان باید از آمادگی کامل در صورت ریزش ملخ‌ها برای مقابله با آن‌ها برخوردار باشند تا این افت ریشه‌کن و از بروز خسارت به مزارع جلوگیری شود.

کد خبر 4793074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =