۷۶ درصد دانش آموزان مدارس غیردولتی فرزندان کارمندان دولت هستند

اسلامشهر- معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس تحقیقات انجام‌شده ۷۶ درصد از دانش‌آموزان در حال تحصیل در مدارس غیردولتی، از فرزندان کارکنان دولت هستند و کارمندان دولت هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی زینی وند ظهر چهارشنبه در مجمع عمومی شورای مؤسسین مدارس غیردولتی شهرستان‌های استان تهران که در اسلامشهر برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: بر اساس تحقیقات انجام‌شده ۷۶ درصد از دانش‌آموزان در حال تحصیل در مدارس غیردولتی، از فرزندان کارکنان دولت هستند و کارمندان دولت هستند.

وی گفت: از بین ۵۰۰ برنامه فرهنگی شناسایی‌شده در راستای اجرای سند تحول بنیادین نظام آموزش‌وپرورش، حداقل تعداد ۳۰ برنامه فرهنگی امسال در برخی از مدارس غیردولتی به‌صورت آزمایشی اجرا می‌شود که در سال تحصیلی آینده هم با رفع نواقص آن‌ها در تمامی مدارس دولتی به اجرا درخواهد آمد.

معاون وزیر آموزش و پرورش مهم‌ترین هدف تأسیس مدارس غیردولتی را توسعه کیفیت آموزشی در نظام تعلیم و تربیت در کنار ایجاد عدالت اجتماعی در مدارس دولتی و کاهش ظرفیت و سرانه کلاس‌های درس در مدارس دولتی دانست و افزود: اگر هدایتگری و راهبرد آموزشی از مؤسسین مدارس غیردولتی گرفته شود، اعتماد مردم به مدارس غیردولتی سلب می‌شود.

زینی وند با بیان این که توسعه مدارس غیردولتی صرفاً زیادشدن تعداد آن‌ها نیست، گفت: افزایش کمیت باید همراه با ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت در مدارس غیردولتی باشد و توسعه کمی و کیفی این مدارس باید با جلب اعتماد پایدار و درازمدت انجام شود.

رییس سازمان مدارس غیر دولتی با بیان این که با تعطیلی مدارس غیر دولتی در پی عدم اقبال عمومی دولت هم متضرر می شود، گفت: ما زیر بار دستورالعمل سازمان نوسازی مدارس برای جذب یک دانش‌آموز در اعضای ۲.۲۰ متر فضای آموزشی نرفته‌ایم.

وی گفت: باید زمینه ترغیب برای فعالیت مؤسسان مدارس غیردولتی به وجود آید، اگر فضاهای آموزشی غیردولتی تعطیل شود، در شرایط فعلی دولت حتی قادر به تأمین یک متر از فضای آموزش جدید نیست.

زینی وند با بیان این که در شهرستان‌های استان تهران با یک چالش جدی در بحث تعیین شهریه مدارس غیردولتی روبه‌رو هستیم، اضافه کرد: می بایست، با تشکیل یک کارگروه ویژه برای رسیدگی چگونگی ترمیم شهریه مدارس غیردولتی و استفاده از ظرفیت فعالیت‌های فوق‌برنامه، این مشکل را برطرف کرد.

کد خبر 4795192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =