نهادهای مختلف کشور نیازمند مهارت آموزی در کار تیمی هستند

اصفهان - معاون وزیر نیرو با بیان اینکه مهارت به معنای کسب مدرک تحصیلی نیست، گفت: اگر مهارت در کار تیمی را کسب کنیم در زندگی ما تأثیر جدی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم تقی زاده خامسی عصر سه شنبه در آئین افتتاحیه نخستین دوره مسابقات کشوری مهارت‌های فنی و تخصصی شرکت‌های آب و فاضلاب، با اشاره به مشکلات زاینده رود، خشکی این رودخانه را باعث ناراحتی و تأسف عنوان کرد و اظهار داشت: امروز مسأله مهارت مطرح است، مهارت تنها در کار مطرح نیست، بلکه کلمه‌ای است که از آن بسیار استفاده می‌کنیم اما ممکن است هیچوقت به این نپرداخته باشیم که مهارت چیست و به چه کسی باید گفت ماهر، قطعاً مهارت دانش نیست.

مهارت با مدرک تحصیلی حاصل نمی‌شود

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه مهارت به گرفتن مدرک تحصیلی نیست و نیازمند تمرین و تجربه است، تصریح کرد: کسی را می‌توان ماهر در کاری دانست که تمرین و تجربه داشته باشد، آنچه امروز رویداد آن در حال برگزاری است مهارت کار است اما مهم‌تر از آن مهارت زندگی است، اگر مهارت در کار تیمی را کسب کنیم در زندگی ما تأثیر جدی خواهد داشت.

تقی‌زاده خامسی پیروی از رهبری تیم و تعامل تیمی را اثرگذار در زندگی انسان برشمرد و خاطرنشان کرد: نخستین مهارت در زندگی احترام گذاشتن به مهارت تیمی است، بخشی از مهارت زندگی را باید در مهارت کار کسب کرد.

وی در ادامه افزود: اسابقات کشوری مهارت‌های فنی و تخصصی شرکت‌های آب و فاضلاب برای نخستین بار به این شکل در کشور انجام می‌شود، نخستین بار رویداد مهارت کار هفتاد سال پیش با کار مشترک اسپانیا و پرتغال انجام شده و آخرینش در کازان روسیه انجام شده و بعدی نیز در چین انجام خواهد شد.

معاون وزیر نیرو گفت: باید از کسانی که این مسابقات را برگزار کردند سپاسگزاری کنیم اما نباید به این شرایط بسنده کرده و باید به دنبال یک رویداد جهانی برویم و ما می‌توانیم به نهاد جهانی مهارت بپیوندیم.

صنعت آب و فاضلاب ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه مهندسی، بهره برداری و اپراتوری دارد

در ادامه این آئین مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، برگزاری این مسابقات در سی‌امین سالگرد تأسیس سازمان آب و فاضلاب رو نشان دهنده بالندگی این صنعت دانست و اظهار داشت: این صنعت ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه مهندسی، بهره برداری و اپراتوری دارد که بخش عمده آن آکادمیک نیست بلکه در کوران کار و فعالیت‌های شبانه روزی صورت خواهد گرفت.

هاشمی امینی افزود: نیروهای این سازمان باید شبانه روز به گوش و آماده باشند تا اگر مشکلاتی در حوزه آب شرب و بهداشت یا جمع پسماند و فاضلاب مردم پیش بیاید وارد عمل شده و مشکلات را برطرف کنند.

شاهد تحول در حوزه نیروی انسانی در این عرصه هستیم

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه امروز شاهد تحول در حوزه نیروی انسانی در این عرصه هستیم، بیان داشت: این مسابقات می‌تواند به عنوان یک فرهنگ سازمانی و کار متفاوت نسبت به ارتقای توانمندی کارکنان سازمان آبفا مؤثر باشد. امسال مسابقات در پنج بخش برگزار خواهد بود و از سال دیگر بخش‌های دیگری به آن افزوده خواهد شد.

امینی خاطرنشان کرد: مسابقات در کل کشور به صورت استانی با حضور ۳۱۰۹ نفر در قالب ۱۲۹۵ تیم برگزار شد، در نهایت امروز ۱۶۷ نفر در پنج بخش در این مسابقات با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

وی گفت: تهیه استاندارد لازم برای فعالیت‌های آب و فاضلاب، ایجاد نشاط برای کار در مجموعه آبفا، ایجاد بستر مناسب جهت پیشبرد این صنعت، تقویت روحیه کار تیمی و جمعی، تبادل افکار و روش‌های اجرای کار، ایجاد انگیزه کاری در میان پرسنل، از جمله اهداف برگزاری این مسابقات است.

کد خبر 4812625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =