شهردار لایحه بودجه ٤٣٠٠ میلیاردی را به شورای شهر شیراز برد

شیراز- شهردار شیراز لایحه بودجه ٤٣٠٠ میلیاردی را به شورای شهر تقدیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، یک صد و بیستمین جلسه شورای شهر شیراز همزمان با بازی شش امتیازی نمایندگان فوتسال استان در لیگ برتر فوتسال کشور همراه بود که یکی از طرح این جلسه مساعدت به تیم‌های پویندگان صنعت فجر و پارس آرای شیراز بود.

پارس آرا و صنعت پویندگان فجر دو تیم استان فارس در لیگ بانوان فوتسال کشور بودند که پارس ارا شیراز یکی از کاندیداهای سقوط بود که با بردی که این تیم کسب کرد در لیگ برتر فوتسال ماندنی شد.

در ادامه اعضای این شورا بر ایراد هیأت تطبیق مصوبات به مصوبه آئین‌نامه نحوه بکارگیری کارگزاران بازاریابی و فروش اصرار و به فرمانداری ارجاع کردند.

در این جلسه، ایراد هیأت تطبیق مصوبات به مصوبه اعزام تعدادی از مدیران شهری به همراه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به کشورهای مالزی و سنگاپور به منظور افزایش آگاهی و کسب تجربیات به منظور بهره‌برداری از تکنولوژی شهر هوشمند و از جمله صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی، کاهش زمان حمل ونقل شهری و شهر الکترونیک به کمیسیون برنامه و بودجه شورا ارجاع شد.

همچنین اعضای شورا ایراد هیأت تطبیق مصوبات به مصوبه‌ی بررسی اهداف کلان بازنگری طرح ساماندهی باغات قصردشت شیراز را به کمیسیون شهرسازی و معماری شورا ارجاع دادند.

اعضای شورا بر ایراد فرمانداری به مصوبه فروش اموال قابل واگذاری شهرداری به صورت نقد و اقساط به مدت دو سال، اصرار کردند و به فرمانداری ارجاع شد.

در این جلسه لایحه شهرداری شیراز درباره قیمت‌های ملاک عمل برای محاسبه عوارض و بهای خدمات شهرداری تصویب شد.

لایحه شهرداری شیراز درخصوص پیشنهاد مجوز اخذ هزینه خدمات ایمن سازی ترافیکی برای مراکز آموزشی غیرانتفاعی تصویب شد.

در یکصدو بیستمین جلسه صحن علنی شورا، لایحه شهرداری شیراز مبنی بر حمایت از ورزش کلانشهر شیراز برای بررسی بیشتر به کمیسیون مشترک فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و برنامه و بودجه نیز ارجاع شد.

بودجه ۴ هزار و ٣٠٠ میلیاردی سال ٩٩

شهردار شیراز در یکصد و بیستمین جلسه علنی شورای شهر لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ در دوبخش هزینه‌ای و درآمد و در شش محور به مبلغ ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی را تقدیم شورای اسلامی شهر شیراز کرد.

حیدر اسکندرپور در خصوص لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: این بودجه در دو بخش هزینه‌ای و درآمد و در شش محور به شرح ذیل و با تأکید بر عدالت و توسعه زیرساخت‌ها، توسعه عبور و مرور و شبکه حمل و نقل، ایمنی شهر در برابر زمین لرزه و حوادث، حفظ و صیانت از باغات در توسعه فضای سبز، حفاظت از بافت تاریخی شهر و ساماندهی سیما و منظر شهری، کاهش و رفع آلودگی هوا و آلودگی زیست محیطی، سلامت اجتماعی، سبک زندگی و حفظ بهداشت روان که تقدیم شورای شهر شد.

وی به بخش هزینه‌ای اشاره کرد و گفت: بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۹ به مبلغ ۱,۳۰۰ میلیارد تومان معادل ۳۰ درصد شامل هزینه‌های جاری است و ۳ هزار میلیارد تومان معادل ۷۰ درصد شامل هزینه‌های عمرانی و در بخش درآمد، شامل ۱,۵۰۰ میلیارد تومان ساختمانی معادل ۳۵ درصد، ۶۲۰ میلیارد تومان درآمدهای پایدار معادل ۱۴ درصد می‌باشد. وام ۹ درصد، اوراق مشارکت ۳۰۰ میلیارد تومان معادل ۷ درصد، فروش دارایی و املاک ناشی از تفکیک و پروژه‌های اوراق مشارکت معادل ۸۴۱ میلیارد تومان و سایر ردیف‌های درآمدی که معادل ۷۳۹ میلیارد تومان است.

کد خبر 4832927

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =