فوریت طرح هوشمندسازی یارانه‌های شهرداری تهران به تصویب رسید

یک فوریت طرح هوشمندسازی یارانه‌های شهرداری تهران با ۱۶ موافق از مجموع ۱۹ نفر از حاضران اعضای شورای شهر پایتخت به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، دستور سوم در جلسه دویست و سی و چهارم شورای شهر تهران به بررسی یک فوریت طرح «اصلاح رویه‌ها و فرایندهای حاکم بر نحوه انجام فعالیت‌های خدمات شهری و نحوه حمایت از خانواده‌های متوفیان» پرداخته شد. این طرح با ۱۸ رأی از مجموع حضار به تصویب رسید.

همچنین ارائه یک فوریتی طرح هوشمند سازی یارانه‌های شهرداری تهران که از طرف بهاره آروین مطرح شد. وی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص طرح «هوشمندسازی یارانه‌های شهرداری تهران» گفت: این طرح به امضای ۱۱ نفر از اعضای شورا رسیده است و درخواست ما این است که یک فوریت آن به رأی گذاشته شود.

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران ادامه داد: همانطور که مطلع هستید ما در شهرداری یارانه‌های مختلفی پرداخت می‌کنیم. مثلاً در حوزه حمل و نقل عمومی یا حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی به درستی یارانه‌هایی را پرداخت می‌کنیم اما این یارانه‌ها لزوماً به دست اقشار هدف نمی‌رسند و این منجر به هدر رفت منابع می‌شود.

وی افزود: متأسفانه اکنون شرایط به گونه‌ای است که یارانه کسی که هرروز از مترو استفاده می‌کند در قیاس با کسی که اگر سالی یک بار ماشینش خراب شود مجبور به استفاده از مترو می‌شود یکسان است. در صورت هوشمندسازی و هدفمندسازی این حوزه می‌توانیم یارانه‌ها را به دست اقشار آسیب‌پذیر جامعه برسانیم.

آروین با اشاره به درگاه واحد شهروندی در سامانه «تهران من» بیان کرد: این درگاه اکنون فراگیر شده است و به کمک آن این امکان را داریم که یارانه‌ها را هوشمند و هدفمند سازیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در کمیته شفافیت در این رابطه از شهرداری لایحه خواسته‌ایم اما درخواست یک فوریت آن به این دلیل است که می‌خواهیم در بودجه امسال مدنظر قرار گیرد. اگر دوستان موافق ضرورت و فوریت این بحث باشند، با توجه به اینکه کمیته شفافیت به همراه شهرداری کار زیادی روی آن انجام داده است، خدمت مدیریت شهری برای شهروندان ملموس می‌شود.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند تاکید کرد: اقشار آسیب‌پذیر صدایی ندارند و به همین دلیل تحقق این هدف برای سال آخر شورا دستاورد مفیدی خواهد بود.

در نهایت یک فوریت طرح هوشمندسازی یارانه‌های شهرداری تهران با ۱۶ موافق از مجموع ۱۹ نفر از حاضران به تصویب رسید.

کد خبر 5016747

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha