«پژوهش‌های تاریخ شفاهی» با رویکرد علمی و پژوهشی منتشر می‌شود

انتشار دو فصلنامه «پژوهش‌های تاریخ شفاهی» با رویکرد علمی و پژوهشی به سردبیری مرتضی نورایی توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از سرگرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دو فصلنامه «پژوهش‌های تاریخ شفاهی» که هشت شماره از آن پیش از این منتشر شده است؛ بنا دارد در تازه‌ترین شماره‌های خود پژوهش‌های تاریخ شفاهی را با رویکرد علمی و پژوهشی منتشر کند.

تازه‌ترین فصلنامه «پژوهش‌های تاریخ شفاهی» به سردبیری مرتضی نورایی با چرخش به سمت جذب و انتشار متون پژوهشی و فنی بر مدار مصاحبه منتشر می‌شود. در رویکرد تازه این نشریه قرار بر این است تا علاوه بر الگوسازی، زمینه گسترش و نهادینه شدن علمی تاریخ شفاهی در کشور هموارتر شود تا بتوان گستره تاریخ‌شفاهی را با اقبال عمومی به سمت همگانی کردن تاریخ به جریان انداخت.

جنس تاریخ شفاهی تاریخ زنده است که ضرورت اعتبارمندی و راستی آزمایی تولیدات منتج از تحقیقات آن نیز حائز اهمیت است. به همین دلیل در موقعیت فعلی، مجله علاوه بر مرکزیت‌زدایی در موضوع تحقیقات، به سمت نگاه توزیعی در جوانب مختلف با نوآوری در منظر و روش پیش خواهد رفت.

مطالب این شماره از فصلنامه «مجله دو فصلنامه پژوهش‌های تاریخ شفاهی» در حوزه‌های گوناگون تاریخ معاصر ایران، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی، برای شمارگان سال ۹۸ و ۹۹ خواهد بود.

با توجه به راه اندازی سامانه نشریه پژوهشگران و فرهیختگان برای ارسال مقاله‌های خود می‌توانند با ورود به سایت http://joralh.nlai.ir برای ثبت مقاله‌های خود در این سامانه اقدام کنند.

کد خبر 5018137

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =